۱

حوزه‌های علمیه به رعایت معماری اسلامی- ایرانی مکلف می‌شوند

  • ۲بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

مجلس نهم، حوزه‌های علمیه کشور را در سازه‌های خود به رعایت معماری اسلامی- ایرانی مکلف می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، غلامرضا کاتب نماینده گرمسار و سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم در دیدار با طلاب و اساتید حوزه علمیه خواهران گرمسار با اعلام این خبر، گفت: در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم، بزودی تصمیمات مناسب و خوبی برای حوزه‌های علمیه اتخاذ می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از این موارد پرداخت هزینه‌های صدور پروانه و پرداخت هزینه های شهرداری تا سقف الگوی مصرف است که این امر می تواند کمک خوبی به حوزه های علمیه و طلاب باشد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: همچنین به منظور توسعه حوزه های علمیه ، طرح جامعی از فضاهای فیزیکی مورد نیاز کل حوزه های علمیه کشور را تهیه و حوزه ها را مکلف کرده ایم که از این پس با رعایت معماری الگوی ایرانی اسلامی به ساخت و ساز حوزه های علمیه بپردازند.

کاتب گفت: استفاده از فضاهای آموزشی و پژوهشی یکی دیگر از اقداماتی است که توسط مجلس نهم برای توسعه حوزه های علمیه کشور در حال پیگیری است.

نماینده مردم گرمسار و آرادان خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه در زمینه تعالی جامعه و هدایت آن به سوی کمالات نقش به سزایی را ایفا می کنند و اگر حوزه های علمیه نیز بصورت جدی تر وارد مسائل فرهنگی و مذهبی شوند تاثیرات مثبت و پایداری بر جامعه خواهند داشت.

وی ادامه داد: هر چقدر ارتباط جامعه با قرآن و مسائل مذهبی رو به افزایش باشد شاهد رشد فرهنگی و هنجارها خواهیم بود و هرچقدر این ارتباط رو به کاهش باشد ناهنجاری در جامعه افزایش می یابد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.