هنگ‌کنگ به رهبران دانشجویان معترض اجازه سفر به چین نداد

چين,دانشجو

پس از آنکه مقامات فرودگاه هنگ‌کنگ امروز (شنبه) به سه تن از رهبران دانشجویان معترض این دولت شهر گفتند که اجازه سفر ندارند، آنها نتوانستند سوار هواپیما به مقصد پکن شوند تا مبارزاتشان را برای دموکراسی بیشتر مستقیماً با دولت چین ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، همزمان با ناکام ماندن تلاش‌ها برای دستیابی به توافقنامه‌ای با مقامات هنگ‌کنگ، این سه دانشجو به رهبری الکس چو، رهبر فدراسیون دانشجویان هنگ‌کنگ قصد داشتند به پکن رفته و با لی کچیانگ، نخست‌وزیر چین دیدار کنند.

یکی از سخنگویان شرکت هواپیمای «کاتای پاسیفیک» هنگ‌کنگ به رسانه‌های محلی گفت، مقامات چین به این فرودگاه گفتند که اجازه سفر این دانشجویان باطل شده است.

اما وی به جزئیات بیشتر در این باره نپرداخت.

یوون لئونگ، نماینده فدراسیون دانشجویان هنگ‌کنگ در این باره به خبرنگاران گفت: شرکت هواپیمایی کاتای تایید کرد که کارت بازگشت به خانه این دانشجویان توسط مقامات چین لغو شده است در نتیجه آنها نتوانستند سوار هواپیما شوند.

این رهبران دانشجویان پس از این رویداد فوراً فرودگاه را ترک کردند.

معترضان بیش از شش هفته است که مناطق مهم هنگ‌کنگ را تصرف کرده و در برخی مناطق چادر زده و فعالیت بخش‌هایی از این مرکز تجاری را مختل کرده‌اند.

چین پیشتر نیز از ورود فعالانی که از پکن انتقاد کرده بودند، جلوگیری کرده بود.

پکن این اعتراضات برای دموکراسی بیشتر در هنگ‌کنگ را غیرقانونی دانسته و گفته است، نظم و قانون باید هرچه سریع‌تر در این دولت شهر برقرار شود.

انتهای پیام

کد N580494