بزرگترین پالایشگاه نفت عراق از دست داعش آزاد شد

سیاسی

مسئولان عراقی اعلام کردند که پالایشگاه بیجی را به طور کامل از دست نیروهای داعش آزاد کرده‌اند و هم اکنون این پالایشگاه در اختیار نیروهای دولتی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، رائد الجبوری، استاندار صلاح الدین با اعلام این خبر تاکید کرد که پالایشگاه بیجی، بزرگترین پالایشگاه عراق هم اکنون به طور کامل در کنترل نیروهای دولتی است و امنیت در تمامی نقاط آن تامین شده است.

وی از جوانان عراقی در استان صلاح الدین خواست تا به نیروهای مردمی برای مقابله با داعش بپیوندند تا دیگر مناطق استان صلاح الدین را از وجود تروریست‌های داعش پاکسازی و از مناطق آزاد شده نیز دفاع کنند.

روز گذشته ارتش عراق شهر بیجی را به طور کامل از وجود تروریست‌های داعش پاکسازی کرد اما پالایشگاه این شهر که ماه‌ها نیروهای داعش آن را محاصره کرده بودند همچنان از کنترل نیروهای دولتی خارج بود.

در ماه‌های گذشته تعدادی از نیروهای عراقی در داخل پالایشگاه بیجی در محاصره شبه نظامیان داعش گیر افتاده بودند و امدادرسانی به آن‌ها از طریق هوایی انجام می‌شد و بخشه‌های وسیعی از پالایشگاه نیز در اختیار داعش بود.

انتهای پیام

کد N580471