دنیس راس: احتمال تمدید مذاکرات وجود دارد

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات وين,مذاكرات هسته‌اي

دنیس راس: احتمال تمدید مذاکرات وجود دارد

مشاور سابق باراک اوباما در حوزه ایران گفت: پتانسیل دستیابی به توافق هسته‌ای تا 24 نوامبر وجود دارد اما تمدید مذاکرات نیز بسیار محتمل است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دنیس راس، مشاور سابق رئیس‌جمهور آمریکا در حوزه ایران روز جمعه با حضور در کنفرانس شبکه خبری بلومبرگ در خصوص وقایع سال 2015 در واشنگتن گفت: بعید است ایران و قدرت‌های جهانی بتوانند تا پایان ضرب‌الاجل 24 نوامبر به توافق نهایی بر سر برنامه‌ هسته‌ای ایران برسد.

راس همچنین گفت: من فکر می‌کنم پتانسیل رسیدن به راه حل نهایی تا 24 نوامبر وجود دارد اما زمان برای اینکه این راه حل به یک توافق با جزئیات تبدیل شود کافی نیست.

وی تاکید کرد که احتمال تمدید مذاکرات زیاد است.

این مشاور سابق باراک اوباما تصریح کرد:‌ بنابراین حتی اگر به نوعی به راه حل برسیم، باز هم مجبور خواهیم بود که توافق کنونی را تمدید کنیم . سپس آنچه شما از هر دو طرف مذاکره کننده می‌شنوید این است که ما به پیشرفت‌های کافی دست پیدا کرده‌ایم. این امر می تواند ادامه مذاکرات را توجیه کند.

بر اساس این گزارش دنیس راس در حالی ارزیابی خود از آینده مذاکرات هسته‌ای ایران را بیان کرده است که آخرین دور از این مذاکرات قرار است هفته جاری در وین پایتخت اتریش برگزار شود. ایران و گروه 1+5 مذاکرات هسته‌ای را در ماه ژوئیه برای چهار ماه دیگر یعنی تا 24 نوامبر تمدید کردند.

انتهای پیام

کد N579947