مدیر عامل بنیاد امام رضا (ع):‌

شاخص‌ترین ابزار ترویج فرهنگ رضوی، برگزاری جشنواره امام‌رضا(ع) است

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع ,بيستمين نمايشگاه مطبوعات

مدیر عامل بنیاد امام رضا (ع) گفت:‌ سیزدهمین دوره جشنواره امام رضا (ع) با شعار خلاقیت و نوآوری و بسط و گسترش فعالیت‌های مرتبط با فرهنگ رضوی برگزار می‌شود.

سیدجواد جعفری با حضور در غرفه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با اشاره به اهداف مورد نظر بنیاد امام رضا (ع) اظهار کرد: بنیاد امام رضا (ع) در تلاش است تا اهداف مورد نظر خود که ترویج فرهنگ رضوی و همچنین تجلیل و تقدیر از فعالان حوزه رضوی است، را پیگیری کرده و انجام دهد.

وی گفت: بخشی از ابزارهای ما برای ترویج فرهنگ رضوی برنامه‌هایی است که به مناسبت دهه کرامت تدارک می‌بینیم که شاخص‌ترین آنها برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) است.

وی با بیان اینکه «تقدیر و تجلیل از کسانی که در طول سال در ترویج فرهنگ رضوی در داخل و خارج فعال هستند یکی از اهداف بنیاد امام رضا (ع) است» به محورهای سیزدهمین جشنواره بین‌الملل امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: بخشی از برنامه‌های ما در این دوره از جشنواره امام رضا (ع)، مربوط به حوزه شناختی است. رونمایی و معرفی قالب‌های فرهنگی و هنری در زمینه‌های مختلف هنری از جمله شعر،‌ ادبیات،‌ رمان،‌ داستان و فیلم از دیگر بخش‌های مورد نظر ما در سیزدهمین دوره جشنواره امام رضا (ع) است.

وی اضافه کرد: سومین حوزه مورد نظر ما برای سیزدهمین دوره جشنواره امام رضا (ع)،‌ حوزه رفتاری است که در این بخش تلاش می‌کنیم تا برنامه‌هایمان را مبتنی بر رهنمودهای مقام معظم رهبری نسبت به سبک زندگی اسلامی و با الهام از آموزه‌های رضوی تنظیم کنیم.

جعفری با اشاره به نقاط ضعف و قوت 12 دوره قبلی جشنواره امام رضا(ع) گفت:‌ در دبیرخانه جشنواره شورایی با عنوان شورای آسیب شناسی وجود دارد که این شورا پس از برگزاری هر دوره جشنواره سریعا صورت جلسه می‌دهد و نقاط قوت و ضعف آن دوره را بررسی می‌کند. در سال جاری نیز پس از بررسی نقاط قوت و ضعف دوازدهمین جشنواره به 14 راهکار جدید رسیدیم که این راهکار در یک گردهمایی دو روزه با حضور نمایندگان دستگاه‌های برگزار کننده جشنواره امام رضا (ع) در استان‌ها و سازمان‌های مختلف مورد تبادل نظر قرار گرفت و تلاش شد تا نقاط مثبت تقویت شوند و برای نقاظ ضعف نیز راهکارهایی ارائه شود.

دبیر جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در ادامه با اشاره به محورهای خبرگزاری رضوی و همچنین زمان رونمایی و آغاز به کار این خبرگزاری گفت: خبرگزاری رضوی یک خبرگزاری کاملا تخصصی در حوزه فرهنگ و معارف رضوی است. اکنون در بنیاد امام رضا (ع) در حال تدارک و فراهم کردن امکانات سخت‌افزاری و نرم افزاری این خبرگزاری هستیم و ان‌شاءالله خبرگزاری رضوی تا دهه مبارک فجر سال جاری کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی در پایان با اشاره به عملکرد خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حوزه اطلاع رسانی اخبار فرهنگی و مذهبی اظهار کرد: خبرگزاری ایسنا یک خبرگزاری مردمی است که رسالت اطلاع رسانی خود را به صورت خلاقانه و آگاهانه در همه عرصه‌ها به ویژه عرصه فرهنگی و اجتماعی کشور به خوبی ایفا می‌کند.

جعفری افزود: این خبرگزاری که اکثر اعضای آن را جوانان تشکیل می‌دهند توانسته است در طول سال‌های فعالیت خود با اقشار فرهنگی و اهالی علم پیوند خوب و بسیار مستحکمی برقرار کند.

انتهای پیام

کد N579727