همزمان با کشته شدن 6 شبه‌نظامی دیگر در سیناء؛

گروه "انصار بیت‌المقدس" مسوولیت کشتار 31 نظامی مصری را برعهده گرفت

بيت‌المقدس,مصر

گروه انصار بیت‌المقدس در فایلی تصویری در توییتر و دیگر پایگاه‌های اجتماعی مسوولیت حمله به نظامیان مصری در شمال شبه جزیره سیناء را که ماه گذشته میلادی رخ داد، برعهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، در این فایل تصویری لحظه وقوع انفجار با یک خودرو بمب‌گذاری شده و سپس حمله افراد مسلح به سربازانی که از این انفجار جان سالم به در برده بودند و تحت کنترل درآوردن مقادیر زیادی سلاح و تجهیزات پیشرفته نشان داده می‌شود.

در این فایل گروه انصار بیت‌المقدس نام خود را به «ولایت سیناء» تغییر داده است. این حمله در 24 اکتبر گذشته صورت گرفت که در آن ایست بازرسی نیروهای مصری در منطقه کرم القوادیس در نزدیکی شهر الشیخ زوید در شمال شبه جزیره سیناء هدف قرار گرفت.

سخنگوی گروه انصار بیت‌المقدس در این فایل عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر را مسوول این رخداد خواند و هشدار داد که دست به حملات بیشتری علیه ارتش مصر می‌زند.

در همین حال یک منبع نظامی در مصاحبه با اسکای نیوز اعلام کرد: در حملات جنگنده‌های مصری به کانون‌های تروریستی در جنوب شهر رفح شش فرد مسلح در شبه جزیره سیناء کشته شدند.

همچنین 28 فرد تندرو بازداشت شدند.

انتهای پیام

کد N579449