جمیری با اشاره به معرفی وزیر پیشنهادی علوم:

دولت می‌خواهد مجلس را در مقابل مردم قرار دهد/ دانش رای نمی‌آورد

سیاست

عبدالکریم جمیری گفت: دولت تلاش دارد این گونه به مردم القا کند که مجلس شورای اسلامی نمی خواهد با دولت همراهی کند و به همین دلیل به وزرای پیشنهادی رای اعتماد نمی‌دهد. دولت می خواهد از این طریق مجلس را مقابل مردم قرار دهد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم که جزو سخنرانان مخالف محمود نیلی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم در صحن علنی بود، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره گزینه جدید دولت برای تصدی این وزارتخانه گفت: فکر می کنم که رویکرد معرفی وزیر علوم و تحقیقات و نوع افرادی که برای این مسئولیت معرفی می شوند، نشان داده که رئیس جمهور هیچ توجهی به صفات، خصوصیات و شاخص های این وزرای پیشنهادی آن گونه که باید مورد توجه مجلس شورای اسلامی باشد، نداشته و ندارد.

جمیری با بیان اینکه با معرفی دانش آشتیانی نمایندگان را متعجب ساخته گفت: آیا رئیس جمهور واقعا مجلس را نمی‌شناسد؟ آیا نمی‌تواند بررسی کند که چه شخصی رای می آورد و چه کسی نه؟ یا می‌داند و تعمدا کسی را می فرستد که رای نیاورد؟

این عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: متاسفانه برخی مسائل و خبرهایی را شنیده ایم که سوال آخر را تقویت می کند و این مسئله ای است که به تعامل دولت و مجلس ضربه جدی وارد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه انتخاب و معرفی وزیری کاردان که مورد موافقت مجلس شورای اسلامی باشد، کار چندان پیچیده ای نیست، گفت: از میان اشخاص متعددی که شایستگی این مسئولیت را دارند می توان فرد مناسبی را معرفی کرد.

نماینده مردم بوشهر و دیلم در ادامه با بیان اینکه این گونه اختلافات در نهایت به ضرر مردم است افزود: این نوع بی تدبیری و عدم همراهی با مجلس به نفع هیچ کس نیست؛ نه دولت و نه مجلس و از همه مهمتر به نفع مردم نیست.

وی با اشاره به مسائل بسیار مهمی نظیر اشتغال و کاهش تورم گفت: این ها مسائل مهم مردم هستند که دولت به جای این گونه انتخاب‌ها و حواشی پس از آن بهتر به آن ها توجه کند.

جمیری افزود: ما بیش از خود این وزیر پیشنهادی به شیوه انتخاب او حرف داریم و سخنرانی و صحبت پیشین من در صحن علنی در مخالفت با نیلی نیز همین بوده است. در مجموع باید گفت احتمال رای آوردن دانش آشتیانی بسیار ضعیف است.