ابوترابی‌فرد در دیدار با تولیت حرم سلمان فارسی و سران عشایر شهر مدائن عراق:

وحدت اقوام و مذاهب عراق، مهمترین عامل غلبه بر گروه های تکفیری است

مجلس,ابوترابی‌فرد

قرابت فرهنگی و دینی عامل مهمی در توسعه همه جانبه همکاری های برادرانه جمهوری اسلامی ایران و عراق است که باید از آن به نفع دو ملت استفاده کرد از طرفی دیگر رایزنی های رو به گسترش مقامات دو کشور نویدبخش فصل نوینی در تاریخ روابط دو کشور است.

نایب رئیس مجلس، گفت: وحدت اقوام، پیروان ادیان و مذاهب مختلف در عراق، مهمترین عامل مبارزه و غلبه بر گروه های تکفیری تروریستی است.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، آقای ابوزهرا تولیت حرم سلمان فارسی، اعضای شورا و سران عشایر سنی و شیعه شهر مدائن کشور عراق روز پنجشنبه (22 آبان) با سیدمحمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس دیدار و گفت و گو کردند.

نایب رئیس مجلس در این دیدار با اشاره به مناسبات دوستانه و برادرانه میان دو کشور گفت: قرابت فرهنگی و دینی عامل مهمی در توسعه همه جانبه همکاری های برادرانه جمهوری اسلامی ایران و عراق است که باید از آن به نفع دو ملت استفاده کرد از طرفی دیگر رایزنی های رو به گسترش مقامات دو کشور نویدبخش فصل نوینی در تاریخ روابط دو کشور است.

ابوترابی فرد ضمن اشاره به تحولات عراق و تحرکات گروه های تروریستی در این کشور گفت: گروه های تروریست که توسط آمریکا، صهیونیسم جهانی و ایادی آنها تقویت و تجهیز شده اند با اقداماتی ضد انسانی به دنبال ایجاد اختلاف های قومی و مذهبی در منطقه جهت رسیدن به اهداف استعماری و استسماری قدرت های جهانی هستند.

وی وحدت اقوام، پیروان ادیان و مذاهب مختلف در عراق را مهمترین عامل مبارزه و غلبه بر گروه های تکفیری تروریستی دانست.

نایب رئیس مجلس همچنین با اشاره به نقش مرجعیت عراق در مبارزه مردم این کشور با گروه های تروریستی افزود: نقش مرجعیت عراق در مبارزه متحد و منسجم مردم با گروه های تروریستی بر کسی پوشیده نیست همچنین جمهوری اسلامی ایران با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب همچنان در کنار مردم عراق در مبارزه علیه تندروی و افراطی گری ایستاده است.

در این دیدار آقای ابوزهرا تولیت حرم سلمان فارسی با اشاره به نقش شخصیت هایی چون سلمان فارسی در وحدت میان مسلمانان گفت: تاریخ نشان داده که علما و رهبران دینی نقش متمایز و موثری در ایجاد وحدت و همدلی میان مسلمانان دارند و در دوران معاصر نیز وحدت ایجاد شده میان پیروان ادیان و مذاهب مختلف در جمهوری اسلامی ایران و عراق بر مبنای همین محور است.

تولیت حرم سلمان فارسی در پایان ضمن قدردانی از همکاری جمهوری اسلامی ایران با دولت و ملت عراق در مبارزه با تروریسم گفت: دولت و ملت عراق یقینا قدردان دوستان و برادران خود که در تنگناها در کنار آنها بوده اند خواهد بود.

کد N579033