عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس؛

ایران از تهیه گزارش واقعی حقوق بشری واهمه ای ندارد

مجلس,کمیسیون امنیت ملی

ورود گزارشگران حقوق بشراگر برای موضوعی خاص و به شرط تهیه گزارش بی طرفانه باشد بدون اشکال است و ایران برای این موضوع هیچ مشکلی نداشته و آماده همکاری است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه موافقت قوه قضائیه با حضور گزارشگران حقوق بشر نشان میدهد که ایران از تهیه گزارش واقعی واهمه ای ندارد، گفت: موافقت ایران برای ورود گزارشگران حقوق بشری به این کشور در راستای جلوگیری از راه های سوء استفاده و اقدامات ناجوانمردانه آنها است.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، محمد حسن آصفری، با اشاره به موافقت ایران با ورود دو گزارشگر حقوق بشری به کشور گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون غرب با دنبال کردن سناریویی علیه جمهوری اسلامی ایران یکبار با جنگ 8 ساله؛ بار دیگر موضوع هسته ای و امروز سناریوی حقوق بشر سعی داشت دشمنی خود را با این کشور نشان دهد.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران باید تلاش کند با اقداماتی از انگیزه ها و بهانه های آنها علیه کشور و نظام جلوگیری و فشار آنها را کم کند، افزود: اگر صحنه مبارزه با ابر قدرت مردانه باشد محکم و مقتدر مقابل آنها ایستادگی خواهیم کرد اما اقدامات و موضعگیری آنها علیه ایران ناجوانمردانه است.

وی با بیان اینکه غرب در پی بهانه جویی علیه ایران است و برخی جریان های برانداز با مدارک غیر واقعی سعی در ایجاد چالش علیه ایران در صحنه بین المللی دارند، ادامه داد: ورود گزارشگران حقوق بشراگر برای موضوعی خاص و به شرط تهیه گزارش بی طرفانه باشد بدون اشکال است و ایران برای این موضوع هیچ مشکلی نداشته و آماده همکاری است.

آصفری با بیان اینکه موافقت ایران برای ورود گزارشگران حقوق بشری به این کشور در راستای جلوگیری از راه های سوء استفاده و اقدامات ناجوانمردانه آنها است، تصریح کرد: باید به غرب بفهمانیم فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در راستای قوانین حقوق بشری بوده و گامی خلاف قوانین بین المللی برنداشته است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این اقدام قوه قضائیه جهت راستایی آزمایی غرب و فهماندن این نکته به آنها است که ایران از تهیه گزارش واقعی واهمه ای ندارد، گفت: تنها نگرانی ایران تهیه گزارش غیر واقعی است که نمونه های آن را در گزارش های هسته ای آمانو مشاهده کردیم.

کد N579031