۵
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس؛

ایران از تهیه گزارش واقعی حقوق بشری واهمه ای ندارد

  • ۲بازدید
  • ۵ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس,کمیسیون امنیت ملی

ورود گزارشگران حقوق بشراگر برای موضوعی خاص و به شرط تهیه گزارش بی طرفانه باشد بدون اشکال است و ایران برای این موضوع هیچ مشکلی نداشته و آماده همکاری است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه موافقت قوه قضائیه با حضور گزارشگران حقوق بشر نشان میدهد که ایران از تهیه گزارش واقعی واهمه ای ندارد، گفت: موافقت ایران برای ورود گزارشگران حقوق بشری به این کشور در راستای جلوگیری از راه های سوء استفاده و اقدامات ناجوانمردانه آنها است.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، محمد حسن آصفری، با اشاره به موافقت ایران با ورود دو گزارشگر حقوق بشری به کشور گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون غرب با دنبال کردن سناریویی علیه جمهوری اسلامی ایران یکبار با جنگ 8 ساله؛ بار دیگر موضوع هسته ای و امروز سناریوی حقوق بشر سعی داشت دشمنی خود را با این کشور نشان دهد.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران باید تلاش کند با اقداماتی از انگیزه ها و بهانه های آنها علیه کشور و نظام جلوگیری و فشار آنها را کم کند، افزود: اگر صحنه مبارزه با ابر قدرت مردانه باشد محکم و مقتدر مقابل آنها ایستادگی خواهیم کرد اما اقدامات و موضعگیری آنها علیه ایران ناجوانمردانه است.

وی با بیان اینکه غرب در پی بهانه جویی علیه ایران است و برخی جریان های برانداز با مدارک غیر واقعی سعی در ایجاد چالش علیه ایران در صحنه بین المللی دارند، ادامه داد: ورود گزارشگران حقوق بشراگر برای موضوعی خاص و به شرط تهیه گزارش بی طرفانه باشد بدون اشکال است و ایران برای این موضوع هیچ مشکلی نداشته و آماده همکاری است.

آصفری با بیان اینکه موافقت ایران برای ورود گزارشگران حقوق بشری به این کشور در راستای جلوگیری از راه های سوء استفاده و اقدامات ناجوانمردانه آنها است، تصریح کرد: باید به غرب بفهمانیم فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در راستای قوانین حقوق بشری بوده و گامی خلاف قوانین بین المللی برنداشته است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این اقدام قوه قضائیه جهت راستایی آزمایی غرب و فهماندن این نکته به آنها است که ایران از تهیه گزارش واقعی واهمه ای ندارد، گفت: تنها نگرانی ایران تهیه گزارش غیر واقعی است که نمونه های آن را در گزارش های هسته ای آمانو مشاهده کردیم.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.