/ با ایسنا در نمایشگاه بیستم/

نماینده زاهدان: رسانه‌ها نباید به مشکلات قومیتی دامن بزنند

بيستمين نمايشگاه مطبوعات

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آزادی رسانه‌ها در کشور ما همچون آزادی موجود در غرب نیست، اظهار کرد: رسانه‌ها نباید به مشکلات قومیتی و مذهبی در کشور دامن بزنند.

حسینعلی شهریاری با حضور در غرفه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با پارلمانی این رسانه گفت: رسانه‌ها علاوه بر اینکه می‌توانند نقش سازنده و مثبتی داشته باشند، گاهی نیز نقش تخریبی ایفا می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه انقلابی ایدئولوژیک در کشور ما با انقلاب اسلامی به وقوع پیوست، جایگاه رسانه‌ها باید این باشد که اطلاعاتی که به مردم می‌دهند اطلاعاتی صحیح و بدون گرایش‌های جناحی و سیاسی باشد و در شفاف‌سازی مسائل مملکتی کمک کنند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: رسانه‌ها می‌توانند توده‌های مردمی را به حرکت درآورند البته خط قرمزهایی نیز وجود دارد و نمی‌توان گفت آزادی رسانه‌ها در کشور ما همانند آزادی موجود در غرب است و قطعا خطوط قرمز و محدودیت‌هایی با توجه به اعتقادات مذهبی و اسلامی مردم ما وجود دارد.

شهریاری با تاکید بر رعایت خط قرمزها توسط رسانه‌ها تصریح کرد: رسانه‌ها باید طوری رفتار کنند تا به مشکلات قومیتی و مذهبی دامن زده نشود و در زمان ارسال اخبار خود در جهت تخریب له و علیه گروه‌های دیگر نباشد.

وی افزود: خبرنگاری جزو مشاغل سخت است و خدا به کسانی که در این حوزه کار می‌کنند قوت بدهد و اگر دولت لایحه‌ای درخصوص اینکه خبرنگاری جزو مشاغل سخت باشد به مجلس ارائه کند، ما قطعا آن را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهیم.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان در پایان درخصوص اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور گفت: این طرح اگر کامل و دقیق اجرا شود، قطعا تمام خواست‌های مردم و اعضای کمیسیون تحقق پیدا می‌کند و در حال حاضر نیز شاهد این هستیم که در بیمارستان‌های دولتی هزینه‌ها بسیار کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام

کد N578971