محمدرضا تابش در بازدید از غرفه ایلنا؛

وضعیت مجلس طوری است که نمی توان در مورد وزیر علوم قطعی صحبت کرد

مجلس,محمدرضا تابش

اینکه وزارت علوم با سرپرست و بدون وزیر اداره شود، باعث می شود کسی نتواند تصمیمات بلندمدت که باعث رشد دانشگاه ها می شود، اتخاذ کند و به همین دلیل سرپرست تنها می تواند در خصوص مسائل کوتاه مدت و موسمی اظهارنظر و تصمیم گیری کند.

نماینده مجلس نهم با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، ضمن بازدید از غرفه ایلنا، به سوالات خبرنگاران این خبرگزاری پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ محمدرضا تابش در خصوص وضعیت وزیر پیشنهادی علوم و نگاه مجلس به وی گفت: در حال حاضر وضعیت مجلس به گونه ای است که در مورد این مسئله نمی توان قطعی صحبت کرد.
وی افزود: از نماینده ها تقاضا دارم نسبت به مسائل کشور مسئولانه تصمیم بگیرند و جریان های سیاسی و نگاه های حزبی را به منافع ملی ارجحیت ندهند.
نماینده اصلاح طلب مجلس نهم در ادامه تصریح کرد: اینکه وزارت علوم با سرپرست و بدون وزیر اداره شود، باعث می شود کسی نتواند تصمیمات بلندمدت که باعث رشد دانشگاه ها می شود، اتخاذ کند و به همین دلیل سرپرست تنها می تواند در خصوص مسائل کوتاه مدت و موسمی اظهارنظر و تصمیم گیری کند. به همین دلیل فعالیت های عمرانی دانشگاه و مواردی که رسیدگی به آن در بلندمدت امکان پذیر است، در شرایط کنونی ممکن نیست.
محمدرضا تابش همچنین گفت: بی سرپرستی وزارت علوم باعث می شود به دانشگاه ها ضربه بخورد و ظلم به دانشگاه است. مضاف بر اینکه ظلم به دانشگاه، ظلم به نظام است.

مشروح گفتگو با محمدرضا تابش را به زودی صفحه سیاسی ایلنا خواهید خواند.

کد N578716