رئیس فراکسیون روحانیون در گفت‌وگو با مهر تشریح کرد:

علل تلاش اصلاح‌طلبان تندرو برای تسخیر دو وزارتخانه علوم و آموزش و پرورش

سیاست

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح‌طلبان تندرو با تسلط بر دو وزارتخانه مهم علوم و آموزش و پرورش، تلاش دارد تا روحیه تساهل و تسامح را در نسل‌های آینده کشور نهادینه کند تا دیگر جوانان ما بر خط قرمزها و ارزش‌ها حساسیت نداشته باشند.

حجت‌الاسلام علی آشتیانی عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی مهر، در تحلیل علل معرفی گزینه‌های اصلاح‌طلب تندرو برای وزارت علوم، گفت: وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش دو سنگر مهم برای اصلاح‌طلبان تندرو هستند و در همین راستا تلاش دارد افرادی را در این وزارتخانه روی کار بیاورد که از جناح و گروه خود باشد تا نقشه‌ها و برنامه‌هایشان را در این وزارتخانه‌ها پیاده کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 14 میلیون نوجوان و جوان در آموزش و پرورش تحت تعلیم و تربیت هستند، گفت: اصلاح‌طلبان تندرو تلاش دارند با تسلط بر این دو وزارتخانه، روحیه تساهل، تسامح و سازش را در جوانان و نوجوانان نهادینه کنند.

وی ادامه داد: روحیه دولت فعلی و اصلاح‌طلبان در راستای سازش و مذاکره است. به عنوان مثال در مذاکرات، طرف مقابل با توهین و بدترین اهانت‌ها، ملت ایران را تحقیر می‌کنند اما طرف ایرانی یا رئیس‌جمهور، پاسخ دشمنان را نمی‌دهند، آنها تلاش دارند چنین روحیه‌ای را به جوانان و نوجوانان تعلیم بدهند و در همین راستا باید در دو وزارتخانه علوم و آموزش تسلط داشته باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب ما بر اساس روحیه استکبارستیزی به پیروزی رسید و با از بین رفتن این روحیه، کشور ما شرایطی مانند قبل از انقلاب پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به تسلط روحیه تساهل و تسامح در بخش‌های فرهنگی کشور، گفت: تسلط این روحیه بر جوانان و نوجوانان بدین معناست که دیگر نسل آینده ملت ایران بر ارزش‌ها، ولایت و ائمه هیچ حساسیتی نخواهد داشت.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش دولت برای کمرنگ کردن خط قرمزها، گفت: رهبری انقلاب، فتنه را خط قرمز نظام اعلام کردند اما دولت، افرادی را برای تصدی وزارت علوم معرفی می‌کند که در فتنه حضور پررنگ داشته‌اند و این امر نشان‌دهنده تلاش دولت برای کمرنگ کردن خط قرمزهاست.