/با ایسنا در نمایشگاه بیستم/

مهرعلیزاده: فضای سیاسی ما با آنچه مطلوب است فاصله دارد

اصلاح‌طلبان,بيستمين نمايشگاه مطبوعات

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: فضای سیاسی ما با آنچه مطلوب است، فاصله دارد.

محسن مهرعلیزاده در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در غرفه‌ خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی این خبرگزاری اظهار کرد: ما دوران‌های متفاوتی داشته‌ایم و هر دوره ویژگی‌های خاص خود را داشت. اگر شرایط را با دوره‌ی آقای خاتمی مقایسه کنیم به درصدهایی از آزادی مطبوعات و فضای سیاسی می‌رسیم، اما در نسبت با دوره‌ی پیش بهبودهایی داشته‌ایم.

وی افزود: نام این دولت، دولت تدبیر و امید است، مردم با رای به این دولت به بهبود اوضاع امیدوار بودند و هنوز امیدوارند. در زمینه‌های مختلف دولت حرکت‌هایی داشته است که در مقایسه با دو سال پیش تفاوت‌های محدودی به وجود آمده است، قضاوت فعلا دشوار است و ما با آنچه ایده‌ال است هنوز فاصله داریم.

مهرعلیزاده گفت: حرکت فضا به سمت و سویی است که آرمان‌های انقلاب و خواست مردم و آنچه مد نظر امام (ره) بوده، پیش می‌رود و حاکمیت به دست ارزش‌های واقعی و مطلوب مردم و امام سپرده شده است.

وی در پاسخ به این که چرا هر یک از جریان‌های سیاسی خود را منادی ارزش‌های واقعی انقلاب و مردم می‌دانند؟ گفت: همه فکر می‌کنند اصل انقلاب و نظامند، اما این رنگ بندی‌های سیاسی و جناحی ملاک نیست.

وی همچنین خاطرنشان کرد : تریبون داشتن و با صدای بلند دیگران را کوبیدن هنر نیست و نه با جامعه ارزش‌گرای ما و نه حتی با جوامع غربی سازگاری ندارد.

این فعال سیاسی درباره‌ حضور و فعالیت برای انتخابات مجلس نیز گفت: در صورتی که فضا مطلوب باشد، حضور خواهم یافت، اما هنوز به تصمیم قطعی نرسیده‌ام.

انتهای پیام

کد N578211