رییس دادستان کل تاکید کرد

ضرورت حضور همه‌جانبه دستگاه‌ها برای مقابله با مواد مخدر

رييسي,دادستان كل كشور

دادستان کل کشور بر ضرورت حضور همه جانبه دستگاه ها برای مقابله با مواد مخدر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی در همایش دادستان‌های عمومی، انقلاب و نظامی مراکز استان‌ها با بیان اینکه دادستان‌ها در تمامی بخش‌های فرآیند ایجاد امنیت در جامعه حضور دارند، افزود: موضوع شناس و زمان شناس بودن دادستان‌ها نقش ویژه‌ای در ایجاد امنیت جامعه ایفا می‌کنند.

وی ادامه داد: دادستان‌ها می‌توانند با صدور احکام متناسب با جرم و صدور به موقع احکام در حل شدن مشکلات امنیتی جامعه نقش مهم ایفا کنند.

وی خواستار ایجاد و فعال شدن ستاد جرایم خاص در استان‌ها شد و گفت: این ستادها می توانند با روی کار آوردن دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی در برابر بسیاری از جرایم خاص که باعث سلب آرامش جامعه می شوند، مقابله کنند.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: در بحث مقابله با مواد مخدر باید با بررسی پرونده خرده فروشان به شبکه های اصلی پخش مواد مخدر دست یافته و این شبکه ها را از بین ببریم.

وی با بیان اینکه موسسات پولی رشد قارچ گونه دارند، افزود: این موسسات باعث ایجاد مشکلات برای دستگاه‌های قضایی می‌شوند و ساختار بانکی کشور باید اصلاح شود.

رییسی با اشاره به مشکلاتی که موسسات پولی و لیزینگ خودرو برای مردم ایجاد می کنند، افزود: همه روزه شاهد تشکیل پرونده جرایم مالی این موسسات و شرکت ها هستیم. البته مردم تنها باید به شرکت های رسمی اعتماد کنند.

انتهای پیام

کد N577898