روحانی در دیدار رییس اداره مسلمانان قفقاز: عده‌ای وابسته درصددند رشته پیوند بین مسلمانان را قطع کنند

حسن روحانی,قفقاز,مسلمان

رییس‌ جمهوری گفت: عده‌ای وابسته درصدد هستند رشته پیوند بین مسلمانان را قطع کنند، همین عده اسلام و جهاد را به دروغ تبلیغ کرده و چهره جعلی از احکام نورانی اسلام با خشونت‌طلبی و جنایت‌کاری نشان می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری روز پنج شنبه در دیدار شیخ الاسلام الله شکور پاشازاده اظهار داشت: مسئولیت بزرگ تبلیغ دین مبین اسلام در آذربایجان و قفقاز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همه ما که خداوند، پیامبر(ص) و قرآن را قبول داریم باید برای ایجاد اتحاد، برادری و اخوت که توصیه قرآن کریم است، به صورت یکپارچه و هماهنگ تلاش کنیم.

رییس‌ جمهوری با تاکید بر اینکه عده‌ای بدون اعتقاد واقعی به اسلام و با وابستگی و مزدوری درصدد انتشار افکار جعلی و اختلاف‌افکنی بین مسلمانان هستند، گفت: امروز وظیفه علمای دینی در همه نقاط جهان از جمله ایران و جمهوری آذربایجان و سایر نقاط جهان، نشان دادن چهره رحمانی و واقعی اسلام است.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: عده‌ای وابسته درصدد هستند رشته پیوند بین مسلمانان را قطع کنند، همین عده اسلام و جهاد را به دروغ تبلیغ کرده و چهره جعلی از احکام نورانی اسلام با خشونت‌طلبی و جنایت‌کاری نشان می‌دهند.

روحانی گفت: مسئولیت شما در این منطقه با زمینه‌هایی که با تفکرات انحرافی که ممکن است، وجود داشته باشد، بسیار مهم بوده و در اتحاد و همبستگی امت اسلامی سرنوشت‌ساز است.

رییس جمهوری با بیان اینکه دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان در غم و شادی کنار هم هستند، گفت: امروز اراده دو کشور و دو دولت تقویت برادری و دوستی میان دو ملت و همه مسلمانان جهان است.

شیخ‌الاسلام پاشازاده نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار دکتر روحانی گفت: انتخاب شما برای دو کشور بسیار ارزشمند بود، جنابعالی همواره پیشرو در صلح و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه و بویژه ملل اسلامی بوده‌اید.

رییس اداره مسلمانان قفقاز خاطرنشان کرد: به عنوان نماینده مسلمانان قفقاز از حمایت‌ دولت و ملت ایران از جمهوری آذربایجان تشکر و قدردانی می‌کنم. در این دیدار حجت الاسلام اجاق‌نژاد نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان نیز حضور داشت.

 

2323

کد N577711