دیدار سفیر ایران با رییس سابق پارلمان لبنان

ايران,لبنان

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان با حسین الحسینی رئیس سابق مجلس نمایندگان لبنان ملاقات و در خصوص تحولات لبنان و منطقه گفت‌گو کرد.

به گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین الحسینی در این ملاقات با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای تقسیم کشورهای منطقه اظهار کرد: سناریوی تقسیم کشورهای منطقه از دهه هفتاد میلادی توسط رژیم صهیونیستی طراحی شده بود و از همان زمان تلاش‌های گسترده‌ای توسط آن رژیم و حامیان جهانی اسرائیل صورت گرفت و تحولات کنونی نیز در تداوم همان سناریوی قدیمی است.

وی افزود: اسرائیل همواره به دنبال راهی برای تضمین امنیت خود بوده و معتقد است امنیت اسرائیل با تقسیم کشورهای منطقه و بروز اختلاف‌های داخلی در میان کشورهای منطقه ممکن خواهد بود.

حسین الحسینی با اشاره به همزیستی مسالمت‌آمیز طوایف و گروه‌های مختلف در لبنان اظهار کرد: اسرائیل نمی‌تواند همزیستی مسالمت آمیز طوایف مختلف لبنانی را تحمل کند؛ چرا که خود درصدد ایجاد دولتی نژادی و عنصری در سرزمین های اشغالی است.

محمد فتحعلی نیز با تشریح آخرین تحولات منطقه بر ضرورت هوشیاری ملت‌ها در برابر توطئه‌های تفرقه افکنانه رژیم صهیونیستی تاکید ورزید و گفت: حفظ وحدت و انسجام ملت های منطقه مهمترین عامل پیروزی در برابر توطئه های دشمنان است.

انتهای پیام

کد N577564