بعد از دیدار با فواد معصوم؛

وزیر خارجه عربستان: زودتر از آنچه که فکر کنید سفارت‌مان را در عراق باز می‌کنیم

رئیس جمهور عراق در ادامه سفرش در ریاض با سعود الفیصل و رئیس سازمان اطلاعات و سفیران کشورهای عربی در عربستان دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، فواد معصوم رئیس جمهوری عراق در ریاض با سعود فیصل، وزیر خارجه عربستان دیدار کرد و به بررسی روابط دو جانبه و موضوعات مشترک مهم میان دو کشور پرداخت.

رئیس جمهوری عراق همچنین با خالد بن بندر بن عبدالعزیز، رئیس سازمان اطلاعات عربستان دیدار کرد و در این دیدار به بررسی روابط دو جانبه و مسائل مشترک پرداخت.

فواد معصوم همچنین در مقر اقامت خود با سفیران کشورهای عربی در عربستان دیدار کرد و به بررسی راه‌های تحکیم روابط میان عراق و کشورهای عربی پرداخت و بر تحکیم روابط عراق با کشورهای همجوار تاکید کرد.

سعود فیصل در دیدار با فواد معصوم اعلام کرد که عراق حامی کشورهای عربی است و عربستان از وحدت و ثبات عراق حمایت خواهد کرد.

وزیر خارجه عربستان بعد از دیدار با فواد معصوم به خبرنگاران گفت:‌ من بسیار علاقمندم به عراق سفر کنم و سفارت عربستان در بغداد به زودی و خیلی سریعتر از آنچه که تصور می‌کنید افتتاح خواهد شد.

سعود فیصل ابراز امیدواری کرد که عراقی‌ها با یکدیگر متحد شوند و پشت یکدیگر قرار بگیرند و از همدیگر حمایت کنند.

وی عنوان داشت: عراق عراق ماست و ما عراق را دوست داریم و از وحدت ملی و ثبات آن حمایت می‌کنیم.

این در حالی است که ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق در اظهاراتی به این روزنامه گفت: ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در دیدار با فواد معصوم بر لزوم حفظ ثبات عراق و اهمیت روابط عراق با عربستان تاکید کرده است.

همچنین پایگاه خبری المسله اعلام کرد که مرجعیت دینی در نجف نسبت به سفر فواد معصوم به عربستان ابراز خرسندی و امیدوار کرده است، این سفر به حل مشکلات پیچیده هرچند به طور تدریجی و بر اساس اولویت‌ها کمک کند.

انتهای پیام

کد N577319