تاکید هنیه بر لزوم تحقق آشتی ملی

فلسطين,حماس

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" تاکید کرد که جنبش متبوعش بر تحقق نهایی آشتی ملی با جنبش فتح اصرار دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" در اظهاراتی ضمن شاره به اینکه حماس همچنان در تلاش برای تحقق نهایی آشتی ملی است، ابراز امیدواری کرد که تمامی بندهای توافقنامه آشتی ملی به مرحله اجرا گذاشته شود.

هنیه افزود: هدف ما تحقق نهایی آشتی ملی است و به کسی اجازه نمی‌دهیم در این زمینه مانع تراشی یا خرابکاری کند و امیدواریم تمامی بندهای توافق آشتی ملی در اسرع وقت به اجرا برسد.

این در حالی است که جنبش فتح اخیرا به دنبال انفجار منازل برخی رهبران این جنبش در غزه، حماس را به دست داشتن در این انفجارها متهم کرد و مدعی شد که این مساله موجب توقف عملیات بازسازی غزه و به بن بست رسیدن آشتی ملی خواهد شد.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان حماس را مسئول این انفجارها معرفی کرده است.

در همین حال حماس به شدت این اتهامات را رد و تاکید کرد: اظهارات عباس تنش زا و غیرمسئولانه است و او بدین گونه می‌خواهد از تحقق آشتی ملی طفره برود.

جنبش‌های حماس و فتح پس از هفت سال دودستگی و اختلافات داخلی در 23 آوریل سال جاری توافقنامه آشتی ملی را به امضا رساندند که به موجب آن دولت وفاق ملی تشکیل شد و این دولت می‌بایست در شش ماه فعالیتی که خواهد داشت زمینه برگزاری انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان، پارلمان و شورای ملی فلسطین را فراهم کند.

انتهای پیام

کد N577224