حسن قشقاوی در غرفه مهر:

تمام جزئیات مذاکرات را برای نمایندگان تشریح کردیم

سیاست

معاون وزیر امور خارجه گفت: هربار که مجلس ما را دعوت کرد در جلسات حضور پیدا کرده و جزئیات را تشریح کردیم.

حسن قشقاوی معاون وزیر خارجه ضمن بازدید از غرفه خبرنگار مهر در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به انتقادات اخیر نمایندگان مجلس بابت ارائه نشدن جزئیات مذاکرات گفت: هربار که مجلس ما را دعوت کرد در جلسات حضور پیدا کرده و جزئیات را تشریح کردیم.

وی افزود: اخیرا نیز وزیر امور خارجه با حضور در کمیسیون امنیت ملی حدود چهار ساعت نسبت به اقدامات اخیر توضیح داد. لذا همین اتفاق به معنی تشریح جزئیات از سوی وزیر امور خارجه است.

قشقاوی ادامه داد: همچنین عراقچی و بنده نیز حدود سه ساعت مسائل مربوط به مذاکرات را برای نمایندگان تشریح کردیم. هیچ چیز پنهان در امور جزئیات از دید نمایندگان وجود ندارد. هیچ احساس محدودیت برای توضیح دادن به نمایندگان نداریم.

معاون وزیر خارجه تصریح کرد: مجلس هر زمانی که از وزیر امور خارجه دعوت کند این آمادگی وجود دارد تا با حضور در خانه ملت پاسخگو به سوالات و پرسش نمایندگان باشد.

قشقاوی در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد برخی سخنان نمایندگان که اعلام داشته اند توافق جامع باید به تصویب مجلس برسد چیست اظهار داشت: هر فرآیند قانونی در این زمینه در دستان شورای عالی امنیت ملی است و وزارت خارجه از آن تبعیت خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: در طول چندین سال مذاکرات هسته‌ای تمام هدایت این مجموعه از جزء تا کل به دست شورای عالی امنیت ملی بوده بنابراین اینکه توافق جامع باید به تصویب مجلس برسد یا نرسد دست شورای عالی امنیت ملی است.

قشقاوی در مورد حضور ظریف در صحن مجلس گفت: وزیر امور خارجه به باکو سفر کرده است و هفته آینده هم برای مذاکرات سفری خواهد داشت، بنابراین باید منتظر ماند تا زمان نهایی حضور وزیر خارجه در مجلس مشخص شود.