نظربایف امنی‌ها را نگران کرد

قزاقستان,ارمنستان

اظهارات رییس جمهور قزاقستان، نگرانی ارمنی‌ها در مورد پیوستن به اتحادیه اقتصادی اوراسیا را به همراه داشته است.

به گزارش سایت خبری آوروپااینفو، پیام نورسلطان نظربایف رییس جمهور قزاقستان به مردم کشورش موجب ترس و نگرانی ارمنستان شد. در بخشی از پیام نطربایف به ملت قزاق آمده است: تجربه مرا وادار کرده است تا در مورد تغییراتی که جهان در آستانه آن قرار دارد بیندیشم. من معتقدم تنها کشورها و ملتهای قوی ومتحد خواهند توانست از این مراحل سخت عبور کنند نه همه کشورها.
در این پیام رییس جمهور قزاقستان به طور تلویحی همسایگان را مخاطب قرار داده است. سایت پر مخاطب ارمنی "لیراگیر" در همین راستا می نویسد: این سخنان نظربایف که همواره در برابر الحاق ارمنستان به اتحادیه اقتصادی اورآسیا مانع تراشی میکند، موجبات نگرانی ارمنستان را فراهم نموده است.
این پرتال خبری می افزاید: رسانه های ارمنستان این پرسش را مطرح می‌کنند که آیا رهبرانشان خواهند توانست ارمنستان را ازاین مراحل سخت عبور دهند؟ و سپس در ادامه می نویسد: اینگونه مشکلات را رهبران کشورهایی می توانند حل کنند که دارای نقش در تنظیم روابط بین الملل باشند تا بتوانند کشور را به سطح جدیدی ارتقاء دهند تا مانع از آسیب های بیشتر شوند.
لازم به یادآوری است که ارمنستان به تازگی سند الحاق به اتحادیه اقتصادی اوراسیا را امضا کرده است و از آنجایی که قزاقستان هم عضو این اتحادیه است، نظر مثبتی نسبت به عضویت ارمنستان در این نهاد منطقه ای ندارد.

 

کد N576419