سخنگوی وزارت کشور:

"ندا" در مرحله استعلام است/با صدور مجوز باعنوان حزب پایداری موافقت شد

پايداري,نداي ايرانيان,بيستمين نمايشگاه مطبوعات

سخنگوی وزارت کشورگفت: برای صدور مجوز با عنوان جبهه پایداری مخالفت شده است، اما با عنوان حزب پایداری موافقت شده است.

حسینعلی امیری در بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات با حضور در غرفه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تبیین سیاست ‌های وزارت کشور در حوزه صدور مجوز فعالیت برای احزاب، گفت: در وزارت کشور برای کلیه احزاب اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا که در چارچوب قانون فعالیت می‌کنند، شرایط مساوی دیده می‌شود.

وی افزود: در کمیسیون ماده 10 احزاب توجه نمی‌شود که یک حزب اصولگرا یا اصلاح‌طلب است تا بر مبنای آن مجوز بدهیم یا ندهیم، بلکه آنچه مدنظر اعضای کمیسیون ماده 10 احزاب است، مساله قانون است و هر کس تقاضایش مطابق قانون باشد ترتیب اثر داده می‌شود.

سخنگوی وزارت کشور در رابطه با وضعیت درخواست مجوز جبهه پایداری، تصریح کرد: کمیسیون ماده 10 احزاب در راستای تقاضای کسانی که می‌خواستند جبهه پایداری به عنوان حزب به ثبت برسد با ثبت جبهه مخالفت کرد، چون جبهه در عرف سیاسی به مجموعه چند حزب گفته می‌شود، اما پایداری یک حزب بیشتر نیست، لذا با عنوان جبهه مخالفت شد، اما با عنوان حزب پایداری موافقت شده است.

وی در رابطه با وضعیت مجوز تشکل موسوم نسل دوم اصلاح‌طلب‌ها (ندا)، گفت: تقاضا داده شده است و در مرحله استعلام است و به محض آنکه جواب استعلام از دستگاه‌های نظارتی بیاید بلافاصله در دستور کار کمیسیون ماده 10 احزاب قرار خواهد گرفت.

قائم مقام وزیر کشور افزود: اگر بیست روز بگذرد و از دستگاه‌های نظارتی جوابی نیاید موضوع رسیدگی به تقاضای نسل دوم اصلاح‌طلب‌ها در دستور کار کمیسیون ماده 10 قرار خواهد گرفت تا برای آن تصمیم‌گیری کنیم.

امیری همچنین در رابطه با وضعیت مرزهای کشور، گفت: الحمدالله مرزها امن است.

انتهای پیام

کد N576324