زخمی شدن 2 پلیس عربستانی در القطیف

به دنبال تیراندازی افراد ناشناس به خودروی گشتی پلیس مبارزه با مواد مخدر عربستان در استان القطیف، دو پلیس مجروح شدند. این هشتمین حمله به نیروهای امنیتی در سال‌جاری در استان قطیف است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان، سخنگوی پلیس منطقه شرق القطیف گفت: هنگام گشتزنی یکی از خودروهای امنیتی مبارزه با مواد مخدر در خیابان «احد» این استان، از سوی افرادی ناشناس در منطقه کشاورزی میان دو ناحیه العوامیه و القریح مورد تیراندازی شدید قرار گرفت.

این منبع امنیتی عربستان افزود: این تیراندازی منجر به زخمی شدن فرمانده خودروی گشتی پلیس و یکی از همراهانش شد. ان دو تن بلافاصله برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

وی ادامه داد: کارشناسان پلیس القطیف برای شناسایی افراد مرتبط با این حادثه در تلاشند.

منصور الترکی، سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان با تاکید بر دستگیری یکی از افراد تحت تعقیب امنیتی گفت: این فرد مظنون به ارتکاب جرایم تروریستی در حق شهروندان، ساکنان و نیروهای امنیتی با استفاده از سلاح گرم در منطقه العوامیه است.

حادثه تروریستی استان شیعه‌نشین القطیف 10 روز پس از قتل هشت تن و زخمی شدن یک نفر دیگر در حمله افراد ناشناس به حسینیه‌ای در استان الاحساء رخ داد که به دنبال آن در عملیات غافلگیری و بازداشت، سه تن از افراد تحت تعقیب و دو نیروی امنیتی عربستان کشته شدند.

در کمتر از یک ماه پیش هم به دنبال تیراندازی افرادی ناشناس به خودروهای گشتی پلیس عربستان آتش‌سوزی محدودی در خط لوله‌های نفت شهر العوامیه رخ داد. البته این حمله در سال‌جاری میلادی هفتمین حمله از این دست بوده است.

انتهای پیام

کد N576295