نماینده لامرد در نطق میان دستور:

ایمیدرو و غدیر سهم خود را در احداث کارخانه آلومینیوم واریز کنند

نماینده مردم لامرد در مجلس با اشاره به طرح احداث کارخانه آلومینیوم کشور در لامرد گفت: لازم است دولت از وزارت‌خانه‌های صنعت و دفاع بخواهد که دو شرکت ایمیدرو و غدیر سهم خود را واریز کنند تا گشایش ال سی صورت گرفته و عملیات ساخت این صنعت اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موسی موسوی، نماینده لامرد در مجلس در نطق میان دستور خود با اشاره به اینکه تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است گفت: در این زمینه اراده جدی در سطح مسئولین و مدیران هیچ یک از قوا وجود ندارد و ما خود به این باور که رهبری رسیده‌اند، نرسیده‌ایم. لذا با گذشت هشت ماه از سال علی رغم پاره‌ای از تلاش‌ها از سوی دولت و مجلس خروجی قابل ذکری که اثر آن در اقتصاد کشور دیده شود نمی‌یابیم و همچنین موانع پابرجاست.

وی با اشاره به مسائل مطرح در حوزه‌ی سیاست خارجی کشور اظهار کرد: در حوزه‌ی مذاکرات هسته‌ای علی رغم آنکه جمهوری اسلامی ایران به تمام تعهدات خود در این زمینه عمل کرده است، اما هر روز شاهد بهانه‌گیری، عربده کشی و گستاخی بیشتر مقامات بی‌خرد آمریکایی هستیم و مسئولان وزارت خارجه تا کی باید جواب این یاوه‌گویی‌ها را به صراحت تمام داده و اجازه تحقیر ملت ایران را به دشمنان انقلاب ندهند.

نماینده مردم لامرد در مجلس همچنین از تعلل وزارت‌خانه ها در پیگیری مطالبات مردم از سوی نمایندگانشان انتقاد کرد و از هیات رئیسه خواست تا اجازه ندهد بیش از این شاهد افت جایگاه نمایندگان که هدفی جز دفاع از خانه ملت و مردم ندارند نباشیم.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در بخش دیگری از نطق خود اظهار کرد: طرح احداث بزرگترین کارخانه آلومینیوم در لامرد که پس از طی سال‌ها فراز و فرود مشارکت مدنی آن امضاء و شرکای داخلی سهم خود را در دفترخانه اسناد رسمی واریز و ثبت کرده‌اند موانع عدیده‌ی دیگر نیز مرتفع شده این همه صحبت‌ از مشکلات تولید و اشتغال بوده و در جهت گشایش ال سی لازم است که دولت به جد از وزارت صنعت و رفاه بخواهد که ایمیدرو و غدیر یعنی شرکای داخلی سهم خود را واریز کنند تا گشایش ال سی صورت گرفته و شاهد اجرای عملیات ساخت و احداث این صنعت بزرگ باشیم.

موسوی همچنین به طرح استحصال اتان در پالایشگاه پارسیان اشاره کرد و گفت: این صنعت عظیم خوراک پتروشیمی‌های پنجگانه در حال ساخت در پنج شهرستان استان فارس را تامین می کند و تمامی گاز با عنوان خوراک مورد نیاز صنعت از منطقه عملیاتی پارسیان در همین حوزه انتخابیه تامین می‌شود و این کمک بزرگی در جهت اشتغال زایی و به کارگیری نیروهای مستعد جویای کار منطقه است.

وی در ادامه با بیان این که نیروگاه صد مگاواتی کاملا آماده بهره‌برداری در جهت تامین برق مورد نیاز این صنعت است، گفت: متاسفانه در طی این چند سال چندین بار و اخیرا با قوت بیشتری به گوش می‌رسد که متصدیان امر درصدد هستند محل احداث اتان‌گیری در پالایشگاه پارسیان را به استان دیگری منتقل کنند. لذا از دولت به ویژه رئیس جمهور و وزیر نفت درخواست داریم که اجازه ندهند این اتفاق نگران کننده صورت پذیرد.

انتهای پیام

کد N576170