دادستان کل کشور در مجلس:

طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری عواقب زیادی به دنبال دارد

وزير دادگستري,دادستان كل كشور

دادستان کل کشور با اعلام مخالفت خود با طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری، گفت که تصویب این طرح عواقب زیادی به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رییسی که در جریان رسیدگی به کلیات طرح دو فوریتی نحوه اجرای قسمتی از اصل 160 قانون اساسی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، با بیان اینکه این طرح در موارد عدیده‌ای خلاف قانون اساسی است، اضافه کرد: وزارت دادگستری جایگاه دولت را دارد و این امکان‌پذیر نیست که در پرونده‌های جاری قضات مدارک را در اختیار وزارت دادگستری قرار دهند.

وی اضافه کرد: شما نمایندگان دغدغه حقی دارید و آن این است که مردم به شما مراجعه می‌کنند و مطالباتی دارند اما آنچه در این طرح ارائه شده دغدغه شما را رفع نمی‌کند و آنچه شما به دنبالش هستید از این طرح بیرون نمی‌آید.

دادستان کل کشور خطاب به نمایندگان اظهار کرد: جهت اطلاع شما باید بگویم دغدغه شما راهکاری دارد. راهش این است که خود قوه قضاییه سازوکاری پیشنهاد کند و در مجلس تصویب شود که دغدغه نمایندگان هم رفع شود. این منطقی خواهد بود اما آنچه در این طرح آمده نه تنها مشکلات را حل نمی‌کند بلکه بر مشکلات می‌افزاید.

رییسی در پایان با بیان اینکه طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری عواقب زیادی به دنبال دارد، گفت: من مشکلات عدیده‌ای در این طرح می‌بینم. فکر می‌کنم این طرح می‌تواند مشکلات بعدی را نیز ایجاد کند.

انتهای پیام

کد N575941