/با ایسنا در نمایشگاه بیستم/

سردار شریف: دیپلمات‌ها از سه پشتوانه رهبری، مردم و نیروهای مسلح برخوردارند

سپاه پاسداران,بيستمين نمايشگاه مطبوعات

مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران، اظهار کرد: اقدامات تهرانی‌مقدم‌ها می‌تواند پشتوانه مستحکمی برای دیپلمات‌های ما باشد تا بتوانند بر سر میز مذاکره حرف خود را با قدرت مطرح کنند.

سردار رمضان شریف با حضور در غرفه ایسنا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به وضعیت ایران در سطح منطقه از لحاظ امنیتی، خاطرنشان کرد: امروز ایران در سطح منطقه امن‌ترین کشور از لحاظ امنیت محسوب می‌شود که دلیل عمده آن نیز جایگاه قوی مردمی و پشتیبانی گسترده مردمی از نظام محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که هر کشوری که از پشتیبانی گسترده‌تر مردم برخوردار باشد راندمان امنیتی بالایی دارد، وجود مولفه‌های وحدت آفرین در فرهنگ ملی و فرهنگ دینی را از دیگر دلایل امنیت بالای کشور در سطح منطقه دانست و گفت: در فرهنگ ملی ما مولفه‌های وحدت آفرین و مولفه‌هایی که شاخصه‌های امنیتی ویژه‌ای در آن نهفته است را مشاهده می‌کنیم. در فرهنگ دینی نیز به صورت اولی‌تر شاهد رابطه بسیار نزدیک میان مردم و مجموعه دست‌اندرکاران کشور وجود دارد و هر میزان که این رابطه حسنش کمتر باشد ضریب امنیتی کشور نیز بالاتر است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران همچنین طراحی جریان تهاجمی از سوی دشمن پس از پیروزی انقلاب را از دیگر دلایل ضریب امنیتی بالای کشور در سطح منطقه دانست و با تأکید بر این‌که در طول 35 سال گذشته هیچ کشوری وجود ندارد که به اندازه جمهوری اسلامی ایران در معرض تهدیدات، چه تهدیدات در حوزه‌های امنیتی و چه تهدیدات در حوزه میدانی، قرار بگیرد گفت: از ابتدای انقلاب تا قبل از دوران دفاع مقدس ما همواره شاهد طراحی تهدیداتی امنیتی، قومی و مذهبی در کشور بوده‌ایم.

وی با اشاره به آگاهی و تجربه مردم در مقابله با این نوع از تهدیدات خاطرنشان کرد: پس از دوران دفاع مقدس و اتفاقات و حوادثی که در هشت سال جنگ تحمیلی افتاد ملت ما بر این موضوع آگاهی یافتند و همواره بر آن تأکید کرده و می‌کنند که چنانچه در جامعه خود وحدت نداشته باشیم آسیب‌پذیر خواهیم بود.

شریف با بیان این‌که آموزه‌های دفاع مقدس مولفه‌ای جدی برای حفظ امنیت کشور محسوب می‌شود به تعداد فرماندهان جنگی و رزم‌دیده جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: اکنون به جز ایران هیچ کشوری وجود ندارد که به این تعداد نیروی آموزش دیده در جنگ و فرمانده رزم‌دیده در میدان‌های واقعی نبرد علیه دشمن داشته باشد.

سخنگوی سپاه پاسداران با اشاره به امنیت مرزهای شرقی، غربی و جنوبی کشور، تصریح کرد: به اذعان همه دوستان و دشمنان در سطح منطقه، امروز ایران صاحب امنیت در منطقه است و اشراف اطلاعاتی، هوشیاری نیروهای مسلح و از همه مهم‌تر همراهی و همگامی مردم دلیل ثبات و امنیت امروز کشور است.

سردار شریف در ادامه با اشاره به نقش سپاه پاسداران در تأمین امنیت کشور، استفاده از تجارب هشت سال دفاع مقدس، اتصال به بسیج و شبکه گسترده مردمی در سطح کشور و همچنین دفاع از مرزهای کشور را از کارکردها و اقدامات مجموعه سپاه پاسداران در تأمین امنیت و ارتقای سطح امنیت در کشور دانست و گفت: افزایش توان دفاعی کشور یکی از مهمترین اقداماتی است که سپاه پاسداران توانسته است در دوران بعد از دفاع مقدس انجام دهد.

وی با اشاره به قدرت و توان دفاعی و نظامی کشور در حوزه‌های موشکی، رزم دریایی و قدرت زمینی با تأکید بر این‌که ما امروز در این حوزه‌ها حرف‌های جدی برای گفتن داریم و قادریم از سرزمین‌های کشور خود به طور جدی دفاع کنیم، خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران این اقدامات را انجام داده است تا کشور هیچ‌گاه در جنگ دیگری غافلگیر نشود و چنانچه جنگی علیه کشور ما تحمیل شد بتوانیم از کشور و انقلاب خود دفاع کنیم.

سخنگوی سپاه پاسداران با تأکید بر این‌که مهم‌ ترین و برجسته ترین افتخار سپاه پاسداران ایجاد امنیتی قابل قبول و پایدار برای کشور است، اظهار کرد: زمانی که دولتی از درجات امنیتی بالایی برخوردار نباشد باید راندمان خدمتی خود در حوزه‌های عمران و آبادانی و رشد و تعالی فرهنگ جامعه و همچنین پیشرفت جامعه را مضاعف کند.

شریف اضافه کرد: اما امروز امنیت پایداری که برای کشور به وجود آمده است به دولت‌ها فرصت می‌دهد تا فارغ از دغدغه مسائل امنیتی بتوانند به عمران و سازندگی و همچنین مسائل فرهنگی و همچنین رشد و تعالی کشور بپردازند. این امنیت ویژگی است که امروز به برکت آموزه‌های اسلام و هدایت‌های امام و رهبری و همچنین اقدامات و تلاش‌های نیروهای مسلح کشور برای مردم و دولت‌ها به وجود آمده است.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم توانمند بودن کشور در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: امروز توانمندی‌های کشورها در حوزه‌های مختلف اصل مهم و برگ برنده‌ای در رویارویی با دشمنان و رقبا محسوب می‌شود؛ حال این توانمندی‌ها ممکن است گاهی توانمندی اقتصادی، گاهی توانمندی سیاسی و گاه نیز توانمندی در حوزه نظامی باشد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه توانمندی‌های نظامی با بیان این‌که آمریکایی‌ها در گذشته در سرزمین ما استقرار داشتند و منافع کشورمان به نوعی در اختیار آنها بود، اظهار کرد: امروز بسیار واضح است که آنها به شدت از شرایطی که پیش آمده است نگران هستند و به دنبال بازگرداندن آب رفته به جوی هستند. به همین دلیل امروز باید بگوییم که اقداماتی که تهرانی‌مقدم‌ها در حوزه دفاعی و نظامی کشور کردند ما با سربلندی و شجاعت قادریم که از سرزمین، جغرافیا، منافع و انقلاب خود دفاع کنیم.

شریف اضافه کرد: ما بارها این صحبت‌ها را مطرح کرده‌ و اعلام کرده‌ایم که اقدامات تهرانی مقدم‌ها می‌تواند پشتوانه مستحکمی برای دیپلمات‌های ما باشد تا بتوانند بر سر میز مذاکره حرف خود را با قدرت مطرح کنند. چرا که دیپلمات‌های ما هم از پشتیبانی رهبری و هم از پشتیبانی مردمی و پشتیبانی نیروهای مسلح برخوردارند و این سه ضلع اضلاع قدرتمندی برای آنها محسوب می‌شود.

سخنگوی سپاه پاسداران در ادامه با تأکید بر این‌که اگر اقداماتی که در حوزه موشکی تهرانی‌مقدم و همرزمانش انجام نمی‌دادند و پیشرفت‌ها و توجهاتی که در نیروهای مسلح ایجاد شد، انجام نمی‌گرفت امروز دشمن بسیار بیشتر قادر بود به ما زور بگوید.

وی با اشاره به عملکرد ایسنا دراطلاع‌رسانی اخبار، اظهار کرد: ایسنا نیز مانند سایر خبرگزاری‌ها به دلایل تحولات سیاسی افت و خیزهایی را تجربه کرده است. در همین راستا ایسنا گاهی در رده نخست خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها قرارگرفته و گاهی نیز در رده‌های بعدی.

شریف با بیان این‌که با تحولات سیاسی میزان دسترسی خبرگزاری‌ها به اطلاعات نیز دستخوش تغییرات می‌شود، گفت: ایسنا در هر زمانی که به دولت‌ها نزدیک بوده است در رده‌های بالاتری قرار داشته. همچنین عواملی از جمله بهره‌گیری از امکانات روز، ورزیده بودن خبرنگاران و مجموعه هدایت کننده آنها از جمله عواملی هستند که در جایگاه و وضعیت خبرگزاری دانشجویان ایران تأثیرگذار هستند.

وی در پایان تصریح کرد: همه خبرگزاری‌های کشور باید با این معیار خود را ارزیابی کنند که به چه اندازه توانسته‌اند در جهت منافع ملی کشور و اعتلای فرهنگی کشور گام بردارند و به چه میزان قادر بوده‌اند در راستای ایجاد وحدت در کشور و مقابله با دشمنان تأثیرگذار باشند.

انتهای پیام

کد N575788