براساس تازه‌ترین نظرسنجی؛

اکثر اسرائیلی‌ها با انجام آیین دینی‌شان در مسجدالاقصی مخالفند

بيت‌المقدس,اسراييل

یک پایگاه خبری اسرائیلی با همکاری دانشگاه تل‌آویو در یک نظرسنجی جدید اعلام کرد، بیشتر اسرائیلی‌ها مخالف ادای آیین یهودی در مسجد الاقصی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری اسرائیلی واللا، براساس این نظرسنجی، 56 درصد اسرائیلی‌ها از سیاست ممانعت از ادای آیین یهودی در مسجد الاقصی حمایت می‌کنند. این در حالی است که تنها حدود 38 درصد یهودیان خواهان لغو سیاست‌ ممانعت از انجام اصول دینی‌شان در این مسجد هستند چرا که به عقیده آن‌ها ادامه این سیاست منجر به خونریزی و آشوب بیشتر در منطقه می‌شود.

اسرائیلی‌هایی که مخالف ادای آیین یهودی‌ها در مسجد الاقصی هستند مخالفتشان تنها به خاطر تمایل‌ آن‌ها به آرام شدن اوضاع نیست بلکه آن‌ها با استناد به کتاب تورات خود معتقدند که یهودیان مومن و تندرو نیز رفتن به این مسجد را ممنوع اعلام کرده‌اند. مگر زمانی که مسیح بیاید و بار دیگر مسجد الاقصی را از نو بسازد.

طبق این نظرسنجی، 48 درصد، اسرائیلی‌ها حکم آمده در کتاب تورات خود را تایید می‌کنند در حالیکه 26 درصد آن‌ها پیرو گفته‌های خاخام‌های تندرو بوده و حاضرند تا تحت هر شرایطی در مسجد الاقصی نماز بخوانند.

انتهای پیام

کد N575452