بررسی تحولات منطقه محور دیدار رئیس‌جمهوری عراق با پادشاه عربستان در ریاض

رئیس‌جمهوری عراق در دیدار با پادشاه عربستان در ریاض درخصوص تقویت روابط دو کشور و همچنین تحولات امنیتی و سیاسی منطقه بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ایلاف، "فواد معصوم"، رئیس‌جمهوری عراق که در سفری رسمی به مدت دو روز به عربستان رفته است، در دیدار با عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان درخصوص تحولات بین‌الملل و چشم‌اندازهای همکاری میان دو کشور و همچنین تحولات منطقه گفت‌وگو کردند.

رئیس‌جمهوری عراق در سخنانی عنوان داشت که این سفر وی به عربستان به ویژه در این شرایط کنونی و علی‌الخصوص پس از تشکیل دولت جدید عراق از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی به این مساله اشاره کرد که پادشاه عربستان اولین کسی بود که به سران سه قوه در عراق پس از انتخاب‌شان تبریک گفت.

رئیس‌جمهوری عراق اظهار کرد: ما امید زیادی به این سفر بسته‌ایم به ویژه اینکه این سفر از سوی تمامی طرف‌های سیاسی و دینی در عراق مورد حمایت است و مراجع عالیقدر نجف بر اهمیت روابط با کشورهای حوزه خلیج فارس تاکید کردند.

در آغاز این دیدار پادشاه عربستان از رئیس‌جمهوری عراق و همراهانش استقبال کرده و برای آنها آرزوی اقامت خوبی را در عربستان کرد. فواد معصوم نیز از اینکه به عربستان سفر و با پادشاه این کشور دیدار کرده است، خرسندی خود را اظهار کرد.

این سفر فواد معصوم نخستین سفر یک مقام عراقی به عربستان از چند سال قبل به شمار می‌آید.

در این سفر ابراهیم جعفری وزیر خارجه، هوشیار زیباری وزیر دارایی و چندین مقام عالی‌رتبه دیگر فواد معصوم را همراهی کردند.

پیش از این سفر، وزیر خارجه عراق اعلام کرد که در جریان این سفر پیشبرد روابط دو کشور و به جریان انداختن پرونده‌های متوقف شده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N575451