احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در ژاپن قوت گرفت

براساس گزارش رسانه‌ها، نخست وزیر ژاپن طرح افزایش مالیات‌ها را به تعویق خواهد انداخت و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه دسامبر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که وی هنوز هیچ تصمیمی در مورد تاریخ برگزاری انتخابات اتخاذ نکرده است.

یکی از مشاوران ارشد وی نیز امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که تصمیم در خصوص افزایش مالیات فروش که احتمالا موجب تحریف برنامه‌های احیای اقتصاد می‌شود، هنوز اتخاذ نشده است. با این حال روزنامه محافظه کار سانکئی امروز گزارش داد: شینزو آبه طرح افزایش مالیات را تا یک سال و نیم دیگر به تعویق خواهد انداخت و به آوریل 2015 موکول می‌کند.

وی همچنین خواستار برگزاری انتخابات زود هنگام در مجلس عوام پارلمان ژاپن خواهد شد.

با این حال یک مقام دولتی نزدیک به نخست وزیر ژاپن گفت: آبه احتمالا برنامه افزایش بودجه را به تعویق می‌اندازد و احزاب سیاسی اصلی ژاپن هم اکنون رایزنی‌های خود را برای انتخابات زودهنگام آغاز کردند. نیازی نبود که انتخابات تا سال 2016 برگزار شود اما سیاستمداران این کشور می‌گویند آبه به دلیل کاهش محبوبیتش تلاش می‌کند تا حکم نخست وزیری خود را برای یک دوره چهار ساله دیگر تمدید کند و بدین ترتیب بتواند برنامه‌های جنجالی از جمله آغاز به کار مجدد رآکتورهای اتمی و تصویب قانون اجازه جنگ سربازان ژاپنی در جنگ‌های خارجی را اجرایی کنند.

انتهای پیام

کد N575399