انتقاد حماس از اظهارات عباس

یک عضو جنبش حماس از سخنان رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و اتهاماتی که در مراسم دهمین سالگرد درگذشت یاسر عرفات علیه حماس مطرح کرد، به شدت انتقاد کرد و سخنان عباس را حزبی و گروهی دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد، مشیر المصری، از رهبران حماس درباره اتهامات مطرح شده علیه این جنبش در خصوص دست داشتن در انفجارهای منازل رهبران فتح در نوار غزه گفت: متاسفانه محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هم در دامی افتاده است که برخی از رهبران فتح در آن افتادند و در متهم کردن حماس شتابزده عمل کردند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این عضو فراکسیون حماس در شورای قانونگذاری فلسطین اظهارات عباس را یک سخنرانی حزبی، فرقه‌گرایانه، تنگ نظرانه و به دور از شأن یک رهبر دانست.

مشیر المصری در بیانیه ای اعلام کرد که سخنرانی محمود عباس مملو از مغالطه و دروغ پراکنی با هدف سرپوش گذاشتن بر شکست های سیاسی‌اش است. شایسته نیست که سالگرد وفات یاسر عرفات به جلسه فحش پراکنی و دشنام دادن تبدیل شود.

در همین حال، یکی دیگر از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرد، تمامی شواهد و قرائن حاکی از افزایش عملیات مقاومت در کرانه باختری است و این بدین معناست که سیاست همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی که تنها موجب تامین امنیت نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست می‌شود، کاملا شکست خورده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، حسین ابو کویک شامگاه سه‌شنبه تصریح کرد که جوان فلسطینی قادر به ابتکار و نوآوری و ایجاد جایگزین‌های مناسب برای نشان دادن پایبندی خود به مقاومت به عنوان گزینه‌ای راهبردی جهت بازپس‌گیری حقوق سلب شده خویش است.

ابو کویک اشاره کرد که موفقیت عملیات مقاومت فردی در قدس و کرانه باختری ثابت می کند که فلسطینیان هرگز در برابر حملات، بازداشت ها و اعمال فشارها تسلیم نخواهند شد. وی همچنین تاکید کرد که ملت فلسطین برای تحقق اهداف خود همیشه راهی خواهد یافت.

وی اظهار داشت که شهادت محمد جوابره، جوان فلسطینی ساکن اردوگاه العروب در الخلیل پرده از دکترین امنیتی وحشیانه و تجاوزکارانه دشمن صهیونیستی برداشت که برای قتل و کشتار فلسطینیان لحظه ای درنگ نمی‌کند.

این رهبر حماس همچنین ضمن تمجید از افزایش عملیات‌های مقاومت در اراضی اشغالی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی اکنون تاوان تجاوزات علیه مقدسات مسلمانان را پس می دهد.

انتهای پیام

کد N575289