نهمین دور مذاکرات ایران و 1+5 پایان یافت

مذاكرات ايران و گروه 1 5, عمان

مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 که روز سه شنبه و بعد از دو روز مذاکرات سه جانبه وزیران خارجه ایران و آمریکا به همراه کاترین اشتون هماهنگ کننده گروه 1+5 در مذاکرات با ایران برگزار شد پایان یافت.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به دنبال مذاکرات سه جانبه جان کری و محمد جواد ظریف به همراه کاترین اشتون که 18 و 19 آبان در مسقط و در هتل البوستان این شهر برگزار شد، سایر کشورهای عضو گروه 1+5 برای روز سه شنبه خود را به مسقط پایتخت عمان رساندند تا از آخرین نتایج و تحولات صورت گرفته در روند دست یابی به توافق جامع مطلع شوند.

نشست معاونان وزیران خارجه ایران و 1+5 با حضور کاترین اشتون و محمد جواد ظریف صبح روز سه شنبه به مدت یک ساعت و به منظور مرور آخرین تحولات و پیشرفت ها در روند مذاکرات در هتل البوستان برگزار شد.


پس از نشست عمومی صبح ایران و 1+5 دیدارهای دو جانبه میان معاونان وزیر خارجه کشورمان با معاونان وزیران خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان دیدار و گفت وگو کردند.

هم چنین پیش از شروع نشست عمومی ایران و 1+5، معاونان وزیر خارجه ایران با نمایندگان هیات های مذاکره کننده روسیه و چین جداگانه دیدار کردند.


هیات‌های مذاکره‌کننده سه‌شنبه شب و چهارشنبه مسقط را به مقصد پایتخت‌هایشان ترک می‌کنند.


انتهای پیام
کد N575223