ظریف در دیدار با معاون نخست وزير عمان:

تحریم هیچ‌گاه تاثیری در اراده ملت ایران برای دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای ندارد

سیاست

وزير خارجه كشورمان در دیدار با معاون نخست وزير عمان گفت: موضوع تحريم و حواشي آن هيچگونه تأثيري در اراده ملت ايران براى برخورداري از حقوق خود در حفظ و استفاده صلح اميز از انرژي هسته اي ندارد.

به گزارش خبرگزاري مهر، محمد جواد ظريف، وزير امور خارجه كشورمان امروز با آقاي فهد بن محمود معاون نخست وزير عمان ديدار و گفتگو كرد.

در اين ديدار طرفين ظرفيت همكاري‌ها را وسيع و متنوع توصيف كرده و عزم دو كشور به‌منظور ارتقاي روابط را مورد تاكيد قرار دادند.

ظريف و فهد بن محمود در اين مذاكرات خاطر نشان كردند همكاري‌هاي تهران و مسقط علاوه بر تأمين منافع دو كشور، منافع منطقه و استحكام مناسبات ميان همسايگان را نيز در بر خواهد داشت.

معاون نخست وزير عمان در اين ديدار همچنين انجام مذاكرات هسته‌اي و تلاش براي رسيدن به راه حل را هوشمندانه و مدبرانه توصيف كرده و اظهار داشت: عمان اميدوار است اين روند به نتايج خوب برسد و در چنين صورتي آثار مثبت آن به نفع همه خواهد بود.

وزير خارجه كشورمان نيز با اشاره به خطوط قرمز و محورهاي كلان مورد نظر جمهوري إسلامي ايران و اظهار اينكه ايران به طور جدي به دنبال حل اين بحران مصنوعي بوده و با حسن نيت كامل وارد مذاكره شده است، گفت: موضوع تحريم و حواشي آن هيچگونه تأثيري در اراده ملت ايران براى برخورداري از حقوق خود در حفظ و استفاده صلح اميز از انرژي هسته اي نداشته و برخي كشورها با تحليل غلط، گرفتار اشتباه محاسباتى شده اند.

تحولات منطقه‌اي و بين المللي، بحران تروريسم و افراطي‌گري و آثار و تبعات منفي آن و همچنين تاكيد بر مشورت هاي منظم دو كشور از ديگر مباحث مورد گفتگو در اين ديدار بود.