اسماعیلی در غرفه مهر:

جزئیات سفر رئیس جمهور به آذربایجان/ مهر نگاه اعتدالی خود را حفظ کند

سیاست

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه آن چیزی که آفت رسانه ها است سیاست زدگی است نه نقد گفت: خبرگزاری مهر جایگاه خود را در جغرافیایی رسانه ای کشور حفظ کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر پرویز اسماعیلی در بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در بازدید از خبرگزاری مهر در گفتگو با خبرنگار این رسانه با اعلام این خبر که نیمه آذر ماه راه آهن اینچه برون که ایران، ترکمنستان و قزاقستان را به یکدیگر متصل می کند، افتتاح خواهد شد، گفت: به همین منظور رئیس جمهور آذرماه به ترکمنستان سفر خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که پیش از این گفته شده بود روسای دو کشور ترکمنستان و قزاقستان برای افتتاح این خط ریلی به ایران خواهند آمد گفت: در مورد فرآیند کار هنوز در حال مذاکره هستیم.

وی همچنین با اشاره به سفر رئیس جمهور آذربایجان گفت: در پی دعوت رسمی علی اف از رئیس جمهور در حاشیه اجلاس دریای خزر این سفر شکل می‌گیرد و رئیس جمهور در سفری یک روزه فردا چهارشنبه عازم باکو خواهد شد.

وی ادامه داد: در طول سفر چند سند میان دو کشور امضا می شود و بخش مهمی از سفر اختصاص به ارتباط بخش خصوصی میان دو کشور دارد و این رویه ای است که دولت تقریبا در تمامی سفرهای خارجی خود در پیش گرفته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به سفر رئیس جمهور به آذربایجان جلسه فردای هیات دولت برگزار می شود گفت: جلسه هیات دولت این هفته برگزار خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که شما در حوزه رسانه فعالیت داشته‌اید، فضای رسانه های کشور را در یک سال اخیر چطور ارزیابی می کنید گفت: بهترین تعریفی که می‌توان برای حیطه کار رسانه‌ای در کشور انجام داد تعبیر آزادی مطبوعات است که رئیس جمهور در جشنواره سال گذشته به کار برده است یعنی رسانه ها با توجه به چارچوب های قانون اساسی که میثاق ملی است بتواند آزادانه فعالیت رسانه ای خود را انجام دهد.

وی افزود: در عرصه کار حرفه‌ای طی سال گذشته ما بیشتر نگاهمان به مطبوعات و رسانه‌ها بوده است و در این عرصه تلاش کرده ایم ضعف های حرفه ای که در کار اطلاع رسانی داریم بپوشانیم و برگزاری نمایشگاه مطبوعات و همچنین جشنواره مطبوعات نیز می تواند در این زمینه به ما کمک کند و موجب تحرک صنفی رسانه ای شود.

اسماعیلی همچنین با اشاره به رویکرد خبرگزاری مهر در عرصه رسانه ای کشور گفت: خبرگزاری مهر جایگاه واقعی خود را در جغرافیای رسانه ای کشور پیدا کرده است و امیدواریم همواره نگاه اعتدالی خود را نسبت به انعکاس رویدادها با توجه به منافع ملی حفظ کند و وظیفه اصلی و ذاتی خود را نقد ضعف ها و مشکلات قرار دهد.

وی نقد را کار ویژه رسانه ها دانست و گفت: آن چیزی که آفت رسانه ها است سیاست بازی است، یعنی اینکه رسانه ابزاری شود نه برای بهبود وضعیت زندگی مردم بلکه برای تقویت یک بلوک و گروه سیاسی و همه رسانه ها مراقب باشند که در دام این سیاست زدگی نیفتند. با وجود جوانان فعال، خلاق و مبتکر می توانیم جامعه رسانه‌ای قوی داشته باشیم و اعتماد بیشتری نیز از مخاطبان بگیریم و سهم رسانه های بیگانه را از سبد اخبار مردم کمتر کنیم.