یک مقام ارشد آمریکا: شکاف‌های واقعی در مذاکرات وجود دارد

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,آمريكا,ايران و آمريكا,مذاكرات هسته‌اي

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی نوشت: شکاف‌های واقعی میان تهران و واشنگتن در مذاکرات هسته‌ای ایران وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک مقام ارشد آمریکایی که جان کری، وزیر امور خارجه این کشور را در مسیرش به پکن پایتخت چین همراهی می‌کرد به خبرنگاران گفت: ما پیش از این گفته‌ایم که ممکن است به توافق برسیم یا ممکن است نرسیم.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود افزود: من فکر نمی‌کنم کسی اخیرا در هیچ مرحله‌ای به طور نقل قول مستقیم یا غیرمستقیم گفته باشد که ما در مسیر رسیدن به توافق تا 24 نوامبر قرار داریم.

به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال نهمین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 با هدف پایان دادن به اختلافات بر سر برنامه هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌های بین المللی علیه این کشور هم‌اکنون در مسقط پایتخت عمان در جریان است. روزهای یکشنبه و دوشنبه وزرای امور خارجه ایران و آمریکا و کاترین اشتون نماینده گروه 1+5 در مذاکرات هسته‌ای به منظور پیشبرد تلاش‌های دیپلماتیک خود دیدارهایی سه جانبه در مسقط داشتند.

همچنین دو مقام آمریکایی از احتمال بازگشت جان کری به عمان در روز چهارشنبه برای شرکت در ادامه این مذاکرات خبر دادند.

آن‌ها تاکید کردند: در رایزنی‌های عمان صحبتی از تمدید دوباره مذاکرات پس از پایان ضرب الاجل 24 نوامبر نشده است.

این دو مقام آمریکایی همسفر با جان کری علاوه بر این در واکنش به ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی در روز دوشنبه که گفته بود خبرهایی از امضای توافق نهایی میان ایران و گروه 1+5 شنیده است گفتند ما نمی‌دانیم چرا نخست وزیر اسرائیل بر این باور است که توافق نهایی حتمی است.

به نوشته این روزنامه آمریکایی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی همواره از مخالفان مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 بوده و از آغاز این تلاش‌های دیپلماتیک نسبت به حصول یک توافق بد ابراز نگرانی کرده است.

وی روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در بیت المقدس مدعی شد که خبرهایی از حصول قریب الوقوع توافق نهایی میان ایران و گروه 1+5 شنیده است.

انتهای پیام

کد N574865