راه چمنی در غرفه مهر:

ناطق نوری نمی تواند محور وحدت اصلاح طلبان باشد/در انتخابات مجلس محوریت با احزاب است نه چهره ها

سیاست

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی با بیان اینکه در انتخابات مجلس محوریت جریات اصلاحات با احزاب است نه اشحاص گفت: ناطق‌نوری قطعا اصولگرا است و هیچوقت اصلاح‌طلب نخواهد شد و مردم نیز وی را به عنوان یک چهره اصولگرا می شناسند.

محمدرضا راه‌چمنی ضمن بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به رویکرد اصلاح طلبان برای ورود به انتخابات مجلس گفت: قطعا اصلاح‌طلبان به صورت متحد وارد این انتخابات خواهند شد.

وی با بیان اینکه فضای سیاسی کشور فضای اصلاح طلبی است، ادامه داد: اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم اگر اختلاف سلیقه را کنار بگذارند پیروز میدان انتخابات خواهند شد.

راه‌چمنی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح طلبان از فیلتر شورای نگهبان عبور خواهند کرد؟، توضیح داد: جریان اصلاحات کاندیداهای زیادی دارد که هیچ سند و مدرکی برعلیه آنان وجود ندارد و قطعا از فیلتر شورای نگهبان عبور خواهند کرد چرا که شورای نگهبان اگر سند و مدرکی بر علیه افراد وجود نداشته باشد قطعا صلاحیت افراد را تایید خواهد کرد و ما در مجموعه جریان اصلاحات افراد زیادی داریم که صلاحیتشان مورد تایید قرار خواهد گرفت.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی همچنین در پاسخ به این سوال که اصلاح‌طلبان تلاش دارند که آقای ناطق‌نوری را به سمت اردوگاه خود جذب کرده و با محوریت هاشمی، خاتمی و ناطق نوری وارد انتخابات شوند، گفت: ناطق‌نوری قطعا اصولگرا است و هیچوقت اصلاح‌طلب نخواهد شد و مردم نیز وی را به عنوان یک چهره اصولگرا می شناسند.

وی ادامه داد: همچنین آقای هاشمی‌رفسنجانی نیز یک شخصیت فراجناحی است و هیچگاه نمی پذیرد که محور جریان اصلاحات را به عهده گیرد. همچنین صحبت هایی از آقای حسن خمینی نیز شده است، اما ایشان هم هرگز وارد رقابت‌های سیاسی نخواهد شد.

راه‌چمنی تاکید کرد: آقای خاتمی و آقای هادی خامنه ای و همچنین عارف بهترین چهره برای محوریت جریان اصلاحات هستند و می توانند محوریت این جریان را در دست گیرند.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی گفت: هاشمی‌رفسنجانی و ناطق‌نوری ممکن است به صورت غیرمستقیم معتدلین دو جناح را برای شرکت در انتخابات تشویق کنند، اما خود نیز رهبری جریان اصلاحات را هرگز برعهده نخواهند گرفت.

وی با بیان اینکه در انتخابات آینده مجلس حزب محوری در جریان انتخابات حاکم است تا فرد محوری، گفت: جریان اصلاحات 40 حزب و گروه سیاسی دارد و این گروه ها در انتخابات تاثیرگذار خواهند بود و پیش بینی من این است که در انتخابات آینده مجلس این احزاب هستند که محوریت جریان اصلاحات را برعهده می گیرند تا چهره ها.

راه‌چمنی همچنین با بیان اینکه روزنامه وحدت و همکاری ملی نیز از روز یکشنبه منتشر شده است، گفت: علاوه بر تاسیس سایت، روزنامه این حزب نیز از روز یکشنبه کار خود را آغاز کرده است و هدف آن پرورش و تشویق نیروهای معتدل در جامعه است.