رجبی: داعش به دنبال تقویت رژیم صهیونیستی است

مجلس شوراي اسلامي,داعش

یک نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: داعش به دنبال بهانه برای غارت سرمایه کشورهای اسلامی، تجاوز به آنها و تقویت رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالکریم رجبی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین (ع)، گفت: با توجه به شرایط منطقه، وحدت و همبستگی نیاز اساسی مسلمانان است و در این خصوص باید از تمامی محورهای وحدت بهره بگیریم.

وی ادامه داد: منافع نظام سلطه در بی‌ثباتی در کشورهای منطقه تامین می‌شود و برای غرب و در راس آن آمریکا فرقی نمی‌کند در کشوری آزادی، حقوق بشر و دموکراسی رعایت می‌شود یا خیر و فقط مهم این است که منافع‌شان تامین شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: افتخار می‌کنیم در کشور مستقلی هستیم که در سایه تکیه به معیارهای وحدت‌بخش دین مبین اسلام و پیروی از منویات رهبری هیچ امتیازی به استکبار جهانی از جمله آمریکا نداده است.

رجبی با اشاره به وحشی‌گری‌های داعش، گفت: آنها گروهی جنایتکار را که بویی از اسلام نبرده‌اند به منطقه گسیل داشته‌اند که اولا درصدد معرفی دین اسلام به عنوان دین خشن و زشت هستند و از سوی دیگر به دنبال بهانه برای غارت سرمایه کشورهای اسلامی، تجاوز به آنها و تقویت رژیم صهیونیستی می‌باشند.

وی به حمایت قاطع مجلس از رییس‌جمهور و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تاکید کرد و افزود: بالاخره گره کور مذاکرات 10 ساله با گروه 1+5 در حال باز شدن است، تاکید می‌کنیم و می‌خواهیم که در این مذاکرات حق مسلم مردم ایران که حق داشتن انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و حق غنی‌سازی و برداشته شدن یک باره و کامل تحریم‌ها و همچنین منویات رهبر انقلاب که فصل‌الخطاب و خط قرمز همه خدمتگزاران نظام می‌باشد، حتما مدنظر قرار گیرد که البته رییس‌جمهور بارها بر این موضوع تاکید داشته‌اند.

نماینده مینودشت و کلاله در مجلس در پایان به برخی مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و رسیدگی به آنها را خواستار شد.

انتهای پیام

کد N574392