درخواست نماینده شیراز از دولت:

یارانه‌های دهک‌های بالای درآمدی حذف شود

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از دولت درخواست کرد تا نسبت به اجرای مصوبه مجلس در مورد حذف یارانه‌های دهک‌های بالای درآمدی از شمول یارانه بگیران اقدام کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ جعفر قادری، نماینده مردم شیراز در مجلس در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس اظهار کرد: این روزها منطقه شاهد برخوردهای منافقانه آمریکا و همراهانش در منطقه است که از یک طرف گروهک تروریستی داعش توسط سرویس‌های امنیتی آمریکا، انگلیس و اسرائیل و حمایت‌مالی برخی کشورهای منطقه در حال شکل‌گیری است.

وی افزود: به این کشورها توصیه می‌شود بیش از این به خود زحمت ندهند و منطقه را به حال خود واگذارند زیرا در طول سال‌های گذشته عدم صداقت آمریکا برای همه روشن شده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به مذاکرات تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی کشورمان اظهار کرد: به دولت توصیه می‌کنم که در حراست از خطوط قرمز تلاش کرده و بیش‌از آن‌که وقت خود را صرف مذاکره کند به حل مسائل و مشکلات اقتصادی کشور بپردازد زیرا گروه 1+5 و بیش‌تر این کشورها از خود اراده ‌ای ندارند؛ آن‌ها که اراده دارند بنایی برای حل اختلافات با ایران ندارند و یک طرفه نگاه‌های خصمانه خود را دنبال می‌کنند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در بخش دیگری از نطق خود بیان کرد: از برخورد تبعیض آمیز وزارت نیرو و دولت نسبت به احیاء برخی دریاچه‌ها و بی اعتنایی به احیای دریاچه‌های فارس شدیدا گله‌مندیم؛ زیرا اگر آب و عمق برخی از دریاچه‌ها کم شده است دریاچه‌های مهارلو، بختگان و پریشان در فارس خشک شده است.

قادری افزود: چطور می‌توان از پرداخت خسارت عدم کشت در برخی از استان‌ها حمایت کرد اما مردم فارس و کشاورزان پایین‌دست رودخانه‌های فارس را از این حق محروم کرد؟ اگر نمایندگان فارس از خود نجابت به خرج می‌دهند دولت این نجابت را حمل بر بی توجهی آنان نداند.

نماینده مردم شیراز در مجلس در ادامه اظهار کرد: از وزارت نفت به خاطر تاخیر در شروع عملیات اجرایی اتان‌گیری پالایشگاه‌ پارسیان گله‌مندهستیم و انتظار داریم در اسرع وقت مشکلات اجرایی این پروژه حل شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در بخش دیگری از نطق خود گفت: بیش از یک ماه است که از سازمان حفاظت محیط زیست برای اجرای طرح توسعه پالایشگاه شیراز استعلام شده و از تاخیر در پاسخ به این استعلام گله داریم؛ زیرا در شرایطی که کشور به اشتغال و فرآورده‌های نفتی تولید داخل شدیدا نیاز دارد،‌ تعلل و تاخیر در پاسخ به استعلام واحدهای صنعتی پذیرفتنی نیست و اگر این تاخیرها در سایر دستگاه‌ها نیز تکرار شود به صرفه بودن احداث واحدهای تولیدی مورد سوال واقع خواهد شد.

قادری همچنین از وزارت نفت در خواست کرد که مقدمات شروع سرمایه‌گذاری بزرگ‌ترین مخزن ذخیره گاز دنیا را فراهم آورد و نسبت به واگذاری پروژه به سرمایه‌گذار اقدام کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: از وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خواست می‌شود در اسرع وقت سهم 15 درصدی خود در فاینانس پروژه آلومینیوم جنوب فارس را واریز کنند تا عملیات اجرایی این پروژه شروع شود.

وی تصریح کرد: در شرایطی که کشور شدیدا به فلز آلومینیوم نیاز دارد تاخیر در اجرای پروژه‌های بزرگی چون آلومینیوم جنوب فارس پذیرفتنی نیست و نیاز است که موانع اجرای این پروژه در اسرع وقت حل شود به نظر می‌رسد بیش از آن‌که به وسیله دیگران تحریم باشیم صنعت ما توسط دستگاه‌های داخلی تحریم شده است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین اظهار کرد: تعلل و کوتاهی وزارت کشور در اجرای تقسیمات کشوری مصوب و نیز ابلاغ ارتقای انجام شده در سطح شهرستان شیراز جای گلایه و انتقاد دارد اگر دولت برای اصلاح قانون تقسیمات کشوری لایحه‌ای در دستور کار دارد چرا این لایحه را به مجلس ارایه نمی‌کند و چرا تا زمان اصلاح قانون، قانون فعلی را اجرا نمی‌کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از دولت انتظار می‌رود مصوبه مجلس در مورد حذف دهک‌های بالای درآمدی از شمول یارانه بگیران را اجرا کرده و رویه دولت گذشته در بی اعتنایی به مصوبات مجلس را تکرار نکند.

انتهای پیام

کد N574285