رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید لائوس:

گسترش روابط با "آسه آن"، جزو برنامه‌های سیاست خارجی ایران است

دولت

روحانی همكاری در مجامع بین المللی نظیر سازمان ملل را در جهت توسعه مناسبات ارزیابی كرد و گفت: رفت و آمد مسئولان عالی رتبه دو كشور می تواند منجر به ارتقای بیش از پیش همكاری ها شود.

رییس جمهوری گفت: گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با كشورهای عضو اتحادیه ملل جنوب شرق آسیا (آسه آن)، در برنامه های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه و پس از دریافت استوار نامه سفیر جدید آكرودیته لائوس، ابراز امیدواری كرد که شروع ماموریت سفیر جدید لائوس در تهران سرآغازی برای توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دو كشور باشد.

روحانی همچنین همكاری در مجامع بین المللی نظیر سازمان ملل را در جهت توسعه مناسبات ارزیابی كرد و گفت: رفت و آمد مسئولان عالی رتبه دو كشور می تواند منجر به ارتقای بیش از پیش همكاری ها شود.

رییس جمهوری با بیان اینكه باید شرایط برای فعالیت بیشتر بخش های خصوصی دو كشور در حوزه اقتصاد فراهم شود، گفت: لائوس جزو كشورهایی است كه مردم آن سالیان دراز در برابر استعمار مبارزه كردند.

«سوتام ساكونیتون» سفیر جدید آكرودیته لائوس نیز در این دیدار با بیان اینكه دولت و ملت لائوس اهمیت بسیار زیادی برای ایران و سابقه و تاریخچه روابط دو كشور قائل هستند، گفت: انقلاب اسلامی آیینه مبارزات و فعالیت های مردم لائوس علیه استعمار است و ما به تلاش های ایران در جهت استقلال خواهی احترام می گذاریم.

سفیر جدید آكرودیته لائوس اظهار داشت: مردم هر دو كشور با امپریالیسم و استعمار مبارزه كردند و پیآمد های جنگ و خشونت را به خوبی درك می كنند لذا سیاست كلی ما همانند جمهوری اسلامی ایران در جهت استقرار صلح در منطقه و جهان است.

وی با اشاره به عضویت كشورش در اتحادیه «آ سه آن» و ظرفیت های اقتصادی این اتحادیه و نیز عضویت هر دو كشور در جنبش عدم تعهد، آمادگی كشورش را برای گسترش همكاری های اقتصادی با ایران یادآور شد.

کد N574219