بذرپاش در نطق میان دستور:

هنر دیپلماسی از مسیر انقلابیون زمان می‌گذرد / دشمن هر شب با کابوس حاج قاسم سر بر بالین می‌گذارد

سیاست

نماینده مردم تهران گفت: هنر دیپلماسی از مسیر انقلابیون زمان می‌‌گذرد و هنوز برای دشمن که هر شب با کابوس حاج قاسم ما سر بر بالین می‌گذارد، میدان داری سید ما تعیین مسیر می‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی مهرداد بذرپاش، نماینده مردم تهران در مجلس در نطق میان دستور، گفت: جهان باید بداند که ایران راه خود را پیدا کرده و تا قطع منافع آمریکای جهان‌خوار، مبارزه آشتی‌ناپذیر دارد و حوادث ایران نه تنها ما را برای لحظه‌ای عقب نخواهد نشاند، بلکه ما را در نابودی منافع آمریکا مصمم خواهد کرد، ما مبارزه سخت خود علیه آمریکا را شروع کرده ایم و انشاءالله فرزندانمان پرچم توحید را در جهان برافراشته خواهند کرد. یقین داریم که اگر وظیفه‌مان که مبارزه با آمریکاست را انجام دهیم، فرزندانمان شهد پیروزی را خواهند چشید.

وی افزود: این جملات، جملات یک روزنامه خاص نیست که دولت آن را به جهنم حواله کرده و بیسواد بداند و جملات منتقدی نیست که آن را افراطی اقلیت بخوانند. این جملات را اگر یکی از منتقدین می‌گفت، به چه متهمش می‌کردند! تندرو، افراطی، کم سواد، یا کسی که پیام مردم را درک نکرده؛ تعجب نکنید این جملات پیر و مرشد ما، خمینی کبیر (ره) است.

نماینده مردم تهران ادامه داد: این جملات معماری است که همه ساختمان انقلاب را با توسل، توکل، خداترسی، استکبارستیزی، حمایت از مظلوم، احترام به مردم، دفع ظالم، برخورد با فتنه‌گری، خلع ید ابوموسی اشعری‌های زمان، برخورد با قاتلان مردم، رسوایی بنی‌صدر، عدم بازی با دین مردم و همت برای استقلال کشور و تاکید بر مسلمات دین چون امر به معروف و نهی از منکر بنا کرد.

بذرباش با طرح این سئوال که آیا سیاست خارجی دستگاه دیپلماسی ما بر این سیاق است، گفت: مشکل ما با مذاکره نیست، مشکل با چگونگی مذاکره است، مشکل با الگوی حاکم بر مذاکره‌کننده است که از پیر جماران برخاسته و کدخدا را فقط امام زمان (عج) بدانند.

وی افزود: مشکل با توافق بد است نه توافق خوب، حتما از مسیر کمک گرفتن از اپوزیسیون خارج‌نشین علیه ملت چنین توافقی به دست نمی‌آید.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: آیا جان کری در مذاکرات می‌گوید که اگر توافق نکنیم، جمهوری‌خواهان در انتخابات پیروز می‌شوند؟! لااقل مثل خود آنها مذاکره کنیم که بعد از شکست در انتخابات، باز مسیرشان همان بوده که هست، امنیت ملی‌شان برای‌شان مهم است و نشان می‌دهد در اختلاف داخلی از کمک خارجی بهره نمی‌گیرند.

بذرپاش ادامه داد: هنر دیپلماسی را باید آنجا دید که عده‌ای تجویز نه غزه نه لبنان کردند و عده‌ای هم سکوت کردند که الان مسئولان ارشد نظام هستند.

وی افزود: اگر این نظام پای غزه، لبنان و عراق نمی‌ایستاد، سرنوشت کار با آدم‌کشان داعش بود و امروز باید با آنها در خیابان‌ها می‌جنگیدیم، اگر کوتاه می‌آمدیم این اتفاق می‌افتد.

وی گفت: اگر بنا بود به خواست حقوقدانان رفتار  ‌شود، معلوم نبود در کربلا بر سر حریم شریفه چه می‌آمد.

وی ادامه داد: به خودتان ننازید، هنر دیپلماسی از مسیر انقلاب زمان می‌گذرد که فرزندش، سیدخراسانی است.

وی افزود: برای دشمن که هنوز با ترس از حاج قاسم ما می‌خوابد و سر بر بالین نحس‌اش می‌گذارد، میدان‌دارن ما تعیین مسیر می‌کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: نمی‌دانم چرا همیشه در دوره مدیریت اصولگرایان، یاد فتوحات صفویه می‌افتم و در دوران مدیریت دگراندیشان و اصلاح‌طلبان یاد قاجاریه می‌افتم.

بذرباش گفت: دو قطبی سازی در حوزه فرهنگ به ویژه مسلمات دینی و امر به معروف و نهی از منکر برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات داخلی و پرت کردن حواس جامعه از اتفاقاتی است که در داخل می‌افتد.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: معرفی وزرا برای رای نیاوردن نیز در این مسیر تعیین شده و از این نوع مدیریت‌هاست، چرا باید فضای سیاست داخلی را معطوف به مسائلی از این دست کنیم تا مشکلات اصلی را کسی جستجو نکند.

نماینده مردم تهران گفت: رشد بی‌رویه واردات کالاهای خارجی، رکود دامن‌گیر بسیاری از صنایع، تعطیلی ساخت مسکن برای افراد کم درآمد، تورم افسارگسیخته و تعطیلی بسیاری از پروژه‌های زیربنایی از بازی‌های ناجوانمردانه بهره می‌گیرد.

وی گفت: این مشکلات با عددسازی نمی‌توان جبران ساخت.

بذرپاش ادامه داد: مشاور ارشد رئیس جمهور می گوید ما جز در قرمه سبزی و آبگوشت توان رقابت نداریم. این نگاه قجری است که به این نکته ها می انجامد.

وی افزود: برخی در دولت مبتکر دروغ و اتهام هستند، نهادهای مسئول باید پیگیری کنند که چه کسانی از واردات بنزین سود آنچنانی می‌برند.