اعلام کاندیداتوری رییس‌جمهوری فعلی نیجریه برای یک دوره دیگر

آفريقا

انتظار می‌رود رییس‌جمهوری کنونی نیجریه پس از هفته‌ها تعویق امروز رسماً نامزدی خود را برای به دست آوردن مجدد پست ریاست‌جمهوری اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این برنامه که در مرکز ابوجا برگزار می‌شود توسط کمیته 250 عضوی انتخاب مجدد گودلاک جاناتان، رییس‌جمهور نیجریه تحت عنوان «مادر تمام متحدان» طرح‌ریزی شده و راه‌ها از صبح امروز به منظور برگزاری این مراسم بسته شده‌اند.

حامیان جاناتان روز دوشنبه یک روزنامه تبلیغاتی چهار صفحه‌ای منتشر کردند و در آن از نیجریه‌ای‌ها خواستند تا شاهد تاریخ باشند. آنها همچنین ادعا کردند که کاندیداتوری جاناتان در پاسخ به خواسته‌های مردم نیجریه بوده است.

فرماندهان مخالف و قانون‌گذاران اما از فعالیت‌های جاناتان خشنود نیستند چراکه رییس‌جمهور نیجریه به عنوان یک مسیحی جنوبی با انتخاب مجدد به عنوان رییس‌جمهور در پی این است تا با طرحی که قرار است سمت ریاست‌جمهوری را به صورت گردشی به اکثریت مسلمانان نیز واگذار کند، مخالفت نماید.

در چشم حزب ترقی‌خواه کنگره، حزب اپوزیسیون، جاناتان از موفقیت به ویژه در مسائل امنیتی و مقابله با بوکوحرام بسیار فاصله دارد.

با این حال اعلام کاندیداتوری این مرد 56 ساله برای یک دوره چهار ساله دیگر و تعویق‌های پیاپی در اعلام آن شگفت‌آور نیست.

انتهای پیام

کد N574165