ظهور داعش در لاهور پلیس پاکستان را به تکاپو انداخت

پاكستان,داعش

پلیس لاهور پس از کشف توزیع کتابچه‌ها و نمایش پوسترها بر روی حصارهای مرزی بخش‌هایی از این شهر، عملیات تعقیب گسترده را به راه انداخته تا عوامل پشت «کمپین داعش» را دستگیر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیشن، یکی از مقامات ارشد پلیس لاهور که خواست نامش فاش نشود، گفت: ما در حال تحقیق درباره این مساله هستیم چراکه این یک موضوع بسیار جدی است. پلیس شهر «نواب» یک پرونده جنایی علیه اشخاص ناشناس ارائه داده است.

منابع افشا کردند: شهباز شریف، سروزیر ایالت پنجاب نیز پس از بررسی داده‌های اطلاعاتی متوجه این کمپین شده است. به بازرس کل پلیس پنجاب دستور داده شده تا ظرف چند روز آینده گزارشی را به دفتر سروزیر پنجاب ارائه دهد.

پس از آنکه کتابچه‌ها و پرچم‌های داعش در بخش‌هایی از لاهور دیده شد، پلیس بررسی این مساله را آغاز کرد و آژانس‌های امنیتی نیز به تکاپو افتادند.

یکی دیگر از مقامات لاهور گفت، این کتابچه‌ها توسط گروه ناشناسی توزیع شده و نقاشی‌هایی از داعش نیز بر روی دیوارهای ساختمان‌ها مشاهده شده است. یکی از افسران پلیس گفت، تعدادی جوان نیز مشاهده شده‌اند که پرچم داعش را به دست داشتند اما هویت آنها هنوز مشخص نشده است.

کارشناسان امنیتی می‌گویند، باید مشخص شود که آیا داعش در تلاش است تا الهام‌بخش خلافکاران در لاهور باشد یا خیر.

پلیس و آژانس‌های اطلاعاتی در حال تحقیق در این باره هستند که این کتابچه‌ها کجا چاپ شده و چه کسی این وسایل ممنوع شده را توزیع کرده است.

یکی از مقامات مطلع از این موضوع گفت، لوگوی چاپ شده بر روی این کتابچه تصویر یک تفنگ کلاشینکوف است و از جوانان می‌خواهد تا از شبه‌نظامیان داعش حمایت کنند. برچسب‌های گروه افراطی داعش نیز در برخی موسسات آموزشی مشاهده شده است.

این در حالی است که جماعت الاحرار، شاخه‌ای از شبه‌نظامیان طالبان اخیراً حمایت خود را از داعش اعلام کرد.

آژانس‌های امنیتی پاکستان نیز درباره افزایش تهدید گروه شبه‌نظامیان داعش به دولت هشدار داده‌اند.

دولت ایالتی بلوچستان نیز اخیراً گزارش محرمانه‌ای را به دولت فدرال و آژانس‌های اجرای قانون ارائه کرده و در آن نسبت به افزایش ردپای داعش هشدار داده است.

در این گزارش آمده است، داعش مدعی است که 10 الی 12 هزار حامی از منطقه هنگو در خیبر پختونخوا و منطقه قبیله‌ای کورام به خدمت گرفته است. تاکنون حضور داعش به طور رسمی اعلام نشده است و سروزیر بلوچستان نیز گفت، وی تاکنون اطلاعاتی درباره حضور داعش در این ایالت دریافت نکرده است.

در این گزارش همچنین آمده است، داعش قصد دارد در اقدامی تلافی‌جویانه نسبت به عملیات نظامی ارتش پاکستان در وزیرستان شمالی، به تاسیسات نظامی و ساختمان‌های دولت در خیبر پختونخوا حمله کند.

انتهای پیام

کد N574035