جنگ لفظی کامرون و میلیبند بر سر اتحادیه اروپا

اتحاديه اروپا,انگليس

در حالی که نخست‌وزیر انگلیس می‌گوید که کشورش نباید در اتحادیه اروپا باقی بماند، رهبر حزب کارگر بر این باور است که وی با وعده رفراندوم، در جامعه اقتصادی تردید ایجاد کرده است.

در حالی که نخست‌وزیر انگلیس می‌گوید که کشورش نباید در اتحادیه اروپا باقی بماند، رهبر حزب کارگر بر این باور است که وی با وعده رفراندوم، در جامعه اقتصادی تردید ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس با هدف فرو نشاندن مخالفان در میان قانون‌گذاران حزب محافظه‌کارش و جلب نظر رای‌دهندگانی که به سمت حزب «استقلال» متمایل شده‌اند، متعهد شده است در صورتی که در انتخابات سال آتی بار دیگر پیروز شود، پیش از برگزاری رفراندوم 2017 درباره روابط با اتحادیه اروپا مذاکره کند.

با این حال اد میلیبند، رهبر اپوزیسیون حزب کارگر خطاب به رهبران تجاری گفت: آن کسانی که درباره خارج کردن انگلیس از اتحادیه اروپا لاف می‌زنند، با ایجاد تردید میلیون‌ها شغل را به خطر می‌اندازند.

اما دیوید کامرون در همان نشست گفت که نادیده گرفتن بحث با اروپا بدترین کار ممکن خواهد بود.

وی افزود: آینده انگلیس در اروپا برای کشورمان مهم است و هم‌اکنون کارایی خوبی برایمان ندارد و به همین دلیل است که ما نیاز داریم تغییراتی انجام دهیم. اینکه اینجا بایستیم و تنها بگوییم «من در اروپا می‌مانم و به هر چی که بشود می‌چسبم و هرچه می‌خواهد بشود» طرح نیست و کارایی نخواهد داشت.

وی تاکید کرد که سطح سرمایه‌گذاری‌ها در انگلیس در دوران حکومت دولت وی نشان می‌دهد که این مساله بازدارنده نیست.

با این حال رهبر حزب کارگر انگلیس معتقد است که منافع ملی کشورش دچار آسیب شده است.

وی گفت: هر تکان دادن سر و یا چشمک به کسانی که می‌خواهند از اتحادیه اروپا خارج شوند، این پیام را به سرمایه‌گذاران بالقوه می‌فرستد که ما بازار بازی برای تجارت نداریم و کشور ما یک شرط‌بندی خطرناک است. تلاش برای خروج از اتحادیه اروپا در واقع نفوذ ما را در اروپا کاهش داشته است نه اینکه آن را تقویت کرده باشد. اگر من نخست‌وزیر شوم، هرگز بخشی از این روند نخواهم بود و هرگز مشاغل را به خطر نمی‌اندازم. نمی‌توان مشاغل انگلیس را به خاطر بازی سیاسی عضویت در اتحادیه اروپا به خطر انداخت.

انتهای پیام

کد N573948