شهریاری در نطق میان‌دستور:

نگرانیم اتفاقات موصل در سیستان رخ دهد

سیاست

نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: آقای رئیس جمهور گفته‌اند آرام نمی‌گیرم تا کسی که اسیدپاشی کرده، مشخص شود، امیدواریم چند ماهی بخاطر مسائل ناامنی سیستان و بلوچستان آقای رئیس جمهور بی‌خواب شوند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور با اشاره به اینکه امروز مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشورمان در مسقط با استکبار جهانی و آمریکای خونخوار که دستش به خون مظلومان آلوده است، مذاکره می کنند، گفت: از مذاکره‌کنندگان می خواهیم منافع ملی را حفظ و خطوط قرمز را رعایت کنند، ما به چیزی جز خطوط قرمز رأی نمی دهیم.

وی افزود: متاسفانه در چند هفته اخیر برخی جوسازی‌ها علیه طرح امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفت، در حالی که انتظار داریم امت مسلمان به این فریضه عمل کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: در هفته های گذشته بخاطر مساله اسیدپاشی در کشور غوغا راه انداختند، رئیس جمهور در هیات دولت در این باره جلسه تشکیل داد. گروهی از نمایندگان مجلس مسئول بررسی آن شدند، اما دریغ از یک جلسه در هیات دولت درباره وضعیت امنیتی سیستان و بلوچستان که تعداد زیادی از عزیزان ما شهید شدند.

شهریاری گفت: آقای رئیس جمهور که می‌گوید آرام نمی گیرم تا کسی که اسیدپاشی کرده، مشخص شود، امیدواریم چند وقت بی‌خواب شوند تا نشان دهند نگران مساله سیستان و بلوچستان هستند.

نماینده مردم زاهدان افزود: نگرانیم که در این استان اتفاقاتی که در موصل رخ داده، بیفتد که آن وقت دیگر دیر است، آقای رئیس جمهور عنوان کردند که به مسائل امنیتی آگاه هستم، پس اگر آگاهید چرا فکری برای آن نمی کنید؟

وی افزود: تا کی باید مردم شاهد به دوش کشیدن جنازه عزیزانشان باشند و کسی حتی جرأت نکند تشییع جنازه در این شهر به طور باشکوه برگزار کند؟ شورای عالی امنیت ملی و دولت باید در این باره فعال شوند و برای مساله امنیت سیستان و بلوچستان فکر اساسی کنند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: دولت ها در دو سه دهه اخیر هر وقت به دم انتخابات رسیدند، قول دادند، اما قول‌هایشان عملی نشد، 600 میلیارد تومان برای گازکشی در سیستان از سوی مجلس تصویب شد، اما در حال حاضر تنها استانی که در آن گاز نیست، سیستان و بلوچستان است.

وی با اشاره به اینکه قرار بود منطقه آزاد سیستان از سوی دولت مورد بررسی قرار گیرد، اما هنوز اقدامی صورت نگرفته، بیان کرد: مردم این استان مهاجرت کردند و استان در حال تخلیه شدن است، مسئولان کشوری گفته اند این استان تنگه احد است، اما آن را حفظ نکردند.

نماینده زاهدان با اشاره به مشکلات زیست محیطی سیستان بلوچستان خاطر نشان کرد: خانم ابتکار به جای کار سیاسی برای تالاب هامون فکر اساسی کند، مگر مردم سیستان جزء این کشور نیستند.

خواندنی از سراسر وب