تشکیل هیات سازمان ملل برای بررسی حوادث غزه

دبیر کل سازمان ملل دستور داد تا کمیته‌ای برای بررسی کشته‌شدگان، زخمی‌ها و ویرانی‌ ساختمان‌های سازمان ملل در جریان جنگ غزه تشکیل شود.

دبیر کل سازمان ملل دستور داد تا کمیته‌ای برای بررسی کشته‌شدگان، زخمی‌ها و ویرانی‌ ساختمان‌های سازمان ملل در جریان جنگ غزه تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، فرحان حق، معاون سخنگوی سازمان ملل گفت این کمیته پنج عضوی به ریاست پاتریکه کامائرت، یکی از ژنرال‌های بازنشسته که پیشتر معاون نظامی بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل بود، خواهد بود.

بیش از 2100 فلسطینی در جریان حمله اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه کشته و بیش از 10 هزار تن از غیرنظامیان زخمی شدند. هزاران ساختمان تخریب شدند که دست‌کم شامل 223 مدرسه در غزه بود که به دست سازمان ملل و یا حماس کنترل می‌شد.

فرحان حق ابراز امیدواری کرد که این هیات با همکاری کامل طرف‌های نگران روبه‌رو شود.

پس از این اظهارات، ران پروسور، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل گفت که این مساله بررسی خواهد شد.

زمانی که بان کی مون در چهاردهم اکتبر به غزه سفر کرد، گفت که ویرانی‌ها "فراتر از توصیف" است و "بسیار بیشتر" از چیزی است که در سال 2009 و پس از آخرین جنگ در سرزمین‌های اشغالی وی شاهد بوده است.

دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: در این "تابستان رنج" هیچ چیز بدتر از آن نبود که خانواده‌هایی که در مدرسه سازمان ملل پناه گرفته بودند، هدف حمله قرار بگیرند. این حملات در حالی انجام شد که سازمان ملل اطلاعات مدارس خود را به ارتش رژیم صهیونیستی ارائه کرده بود.

انتهای پیام

کد N573549