سردار فدوی:

آمادگی لازم برای مقابله با هرگونه تهدید دشمن را داریم/ در خانه دشمن با آنها مقابله می کنیم

سیاست

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اقتدار و توانمندی های نیروی دریایی سپاه با سالهای جنگ تحمیلی قابل مقایسه نیست، گفت: با تمام توان آمادگی لازم برای مقابله با هرگونه تهدید دشمن را داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع کارکنان سپاه نینوا استان گلستان طی سخنانی گفت: پاسداری از خود مقدم بر پاسداری از انقلاب اسلامی است و قطعا کسی که از خود مراقبت می کند مصداق عینی در پاسداری از انقلاب اسلامی پیدا می کند.

وی در ادامه افزود: صحبت های امام (ره) در پاسداران بروز عملی پیدا کرده و سپاه به عنوان مجموعه ای کامل و یکپارچه توانسته است انقلاب اسلامی را که نمایندگی جبهه حق را دارد در مقابل تهدیدهای دشمن پاسداری کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه نبرد حق و باطل در این برهه از زمان بر سر جغرافیا و منطقه نفوذ نیست گفت: این نبرد چون ماهیت حق و باطلی دارد نمی تواند به تعامل برسد و جریان حق توانسته با شتاب بسیار بالا روند خودش را ادامه دهد و این نبرد را به نفع به پیش ببرد.

سردار فدوی همچنین حمله آمریکائی ها به افغانستان و عراق و تجاوز صهیونیست ها به لبنان و فلسطینی‌ها را اقداماتی شکست خورده بیان کرد و گفت: به تعبیر منابع خود امریکائی ها و صهیونیست ها شرایط جبهه آنها قبل از حمله و بعد از حمله در این صحنه ها، قابل مقایسه نیست و تمام اقدامات آنها به نفع جبهه حق تغییر پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا و حضور امام خامنه ای (مد‌ظله العالی) در مرز هایی خیلی دورتر از مرکز انقلاب اسلامی و به تعبیری در خانه دشمن به مقابله با دشمنان می پردازد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه جبهه باطل به سرکردگی امریکا به دنبال سقوط دولت سوریه بود اظهارداشت: امریکائی ها به تصور باطل خود می خواستند طی چند هفته دولت سوریه را ساقط کنند اما در حال سپری کردن سال چهارم مقاومت مردم سوریه هستیم و به اذعان خود امریکائی ها جمهوری اسلامی عاملی بوده که تمامی برنامه های آنها را با شکست روبرو کرده است.

سردار فدوی افزود: پس از 26 سال از جنگ تحمیلی جمهوری اسلامی با قدرت بازدارندگی خود اجازه یک نگاه چپ به انقلاب اسلامی را نداده ایم و این بازدارندگی نتیجه بنیادین بودن جریان حق و استطاعتی است که روال دائمی داشته و با توجه به نیازهای زمان و استفاده از فرصت های بوجود آمده همچنان به نحو احسن ادامه دارد.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اهمیت، منطقه خلیج فارس گفت: امریکائی ها امروز با شعار تامین امنیت انرژی دنیا در منطقه خلیج فارس که مهترین نقطه جغرافیای عالم است حضور پیدا کرده اند تا حضور خود را مشروع و موجه جلوه دهند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه وجود منابع سرشار انرژی در منطقه خلیج فارس را عامل مهم اهمیت این منطقه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر بیش از 20 میلیون بشکه نفت خام از خلیج فارس خارج می شود و پیش بینی‌ می شود در سال 2020 این رقم به 40 میلیون بشکه نفت هم برسد و این نشانگر نیاز دنیا به انرژی که شاخص در رشد اقتصادی به شمار می رود، است.

سردار علی فدوی در پایان خاطر نشان کرد: اقتدار و توانمندی های نیروی دریایی سپاه با سالهای جنگ تحمیلی قابل مقایسه نیست، ما امروز با تمام توان آمادگی لازم برای مقابله با هرگونه تهدید دشمن را داریم.