دی میستورا: راهکار بحران سوریه سیاسی است

سوريه

فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه با بیان اینکه راهکار بحران سوریه سیاسی است، از همگان خواست تا به دنبال فرصتی برای پایان دادن به خشونت‌ها در این کشور باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه در سخنانی طی سفر خود به شهر حمص در مرکز سوریه اظهار کرد: ما همگی از این مساله اطمینان داریم که راهکار بحران سوریه باید سیاسی و مسالمت‌آمیز باشد نه نظامی.

وی ضمن درخواست از همگان برای یافتن فرصتی جهت پایان دادن به خشونت‌ها در سوریه، تاکید کرد: هر مکانی در سوریه ویژگی‌های خاص خود را دارد. ما نیز باید با توجه به این ویژگی‌ها اقداماتی را اتخاذ کنیم اما یک طرح مشترک و واحد در اختیار داریم.

دی میستورا تصریح کرد: مساله مهم این است که به مردم ثابت کنیم ما در حال ایجاد تغییرات مثبت هستیم و من طی دیدار با غیرنظامیان در سوریه دیدم که آنها مشکلات و رنج بسیاری کشیده‌اند و خواهان بازگشت به زندگی عادی خود هستند.

این در حالی است که جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از اظهارات بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه درخصوص آمادگی برای بررسی طرح سازمان ملل جهت توقف خشونت‌ها ابراز تردید کرد.

وی گفت: ما از توقف خشونت‌ها برای پایان دادن به رنج غیرنظامیان سوری حمایت می‌کنیم. اما متاسفانه تاکنون تنها آتش‌بس‌هایی موقت در برخی مناطق بارها اعلام شده است.

اما بشار اسد روز دوشنبه در دیدار با دی میستورا تاکید کرد: طرح دی میستورا شایسته بررسی است.

انتهای پیام

کد N573447