اخبار تأیید نشده درباره مرگ البغدادی

تسنیم نوشت:

برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند سرکرده گروه تروریستی داعش که در حملات روز شنبه زخمی شده بود به هلاکت رسیده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک خبرگزاری ایتالیایی مدعی شد ابوبکر البغدادی پس از زخمی شدن در حملات هوایی روز شنبه در منطقه القائم، فوت کرده است. خبرگزاری ایتالیایی «انسا» این خبر را از قول صفحه توئیتر «ابرهیم الجعفری»، وزیر خارجه عراق نقل کرده است.
علی‌رغم این، رسانه اجتماعی توئیتر رسمی بودن این حساب کاربری را تأیید نکرده است. توئیتر معمولاً حساب‌های کاربری تأیید شده را با علامت تیک آبی مشخص می‌کند اما حساب کاربری آقای الجعفری به تأیید نرسیده است.

در همین حال کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد آمریکا نمی‌تواند کشته یا مجروح شدن سرکرده گروه تروریستی «داعش» در جریان حملات در عراق را تأیید کند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «رویترز»، یکی از سخنگویان کاخ سفید، امروز اعلام کرد، ایالات متحده نمی‌تواند تأیید کند که «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه داعش در جریان حمله هوایی آمریکا نزدیک شهر «فلوجه» در استان الانبار عراق کشته یا زخمی شده است.
«بن رودس» که معاون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز است، این مطلب را در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه نشست همکاری‌‌های اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام در چین ایراد کرد.
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پیش از این اعلام کرده بود که اطلاعاتی که اثبات کند ابوبکر البغدادی رهبر داعش کشته یا زخمی شده است در دست ندارد.
طی روزهای گذشته اخبار متناقض زیادی درباره اینکه رهبر داعش در حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی در عراق زخمی یا کشته شده است منتشر شد و حتی «طه صبحی» ملقب به ابومحمد العدنانی الشامی، سخنگوی گروه تروریستی داعش اخبار زخمی شدن ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه تروریستی را تأیید کرد.
یک مسئول آمریکایی وابسته به وزارت دفاع ادعا کرده است که جنگنده‌های ائتلاف روز شنبه یکی از مقرهای فرماندهی داعش در موصل را که تعدادی از سران این گروه در آن حضور داشتند، هدف قرار داده است. اما وزارت کشور عراق، روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد البغدادی در حملات نیروهای عراقی زخمی و به سوریه منتقل شده است.
پایگاه خبری «المسله» نیز دیشب اعلام کرد که یکی از سازمان‌های وابسته به داعش از کشته شدن سرکرده داعش خبر داده است.

5252

کد N573422