تعهد انگلیس در حمایت از مخالفان سوری

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: لندن مشارکت "ارزنده‌ای" را در تجهیز و آموزش مخالفان میانه‌روی سوری با هدف مقابله با افراط‌گرایان داعش و دولت دمشق خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اظهارنظر از جانب فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس پس از نشست میان وی و هادی البحره، از اپوزیسیون ائتلاف ملی سوریه در لندن مطرح شد.

هاموند گفت: بریتانیا به دنبال کمک به اپوزیسیون سوریه برای ایجاد و برقراری امنیت و برعهده گرفتن زمام امور است و خدمت ضروری را به این اپوزیسیون ارایه می‌دهد که شامل آموزش‌های مربوط به نجات و جستجو برای کمک به آن دسته از ساکنان سوریه است که منازلشان به واسطه درگیری‌های اخیر سوریه منهدم شده است.

انگلیس و سایر کشورهای مخالف دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه کمک‌های خود را به اپوزیسیون در این کشور در سپتامبر سال جاری میلادی افزایش دادند.

وزیر امور خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به تامین تجهیزات غیرکشنده برای اپوزیسیون می‌پردازیم و انتظار هم می‌رود که لندن در برنامه تجهیز و آموزش تحت رهبری آمریکا برای مخالفان میانه‌روی سوری مشارکت و همکاری ارزنده‌ای داشته باشد.

وی افزود: اسد نمی‌تواند نقشی در آینده سوریه داشته باشد.

در جریان ناآرامی‌های سوریه بیش از 195 هزار تن جان باخته و بیش از نیمی از سکنه این کشور از منازلشان گریخته‌اند.

انتهای پیام

کد N573376