نماینده تبریز:

در صورت حصول توافق جدید هسته‌ای، کل تحریم‌ها لغو شود

توافق جامع هسته‌اي

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی بر لزوم برداشتن کامل تحریم‌ها علیه ایران همزمان با دستیابی به توافق جدید بین ایران و 1+5 تاکید کرد.

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 که در مسقط در حال برگزاری است، اظهار کرد: متاسفانه طرف مقابل بیشتر به دنبال مطول کردن مذاکرات است در حالیکه گذشت زمان به ضرر ما و به نفع آنهاست. آنها مذاکرات را از نظر زمانی مدیریت می‌کنند تا اگر هم قرار است توافقی انجام شود زمانش به دست خود آنها باشد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: تیم مذاکره‌کننده باید ضمن رعایت خطوط قرمز و چارچوب‌های نظام توجه کند که در بحث مدیریت زمان طرف مقابل فرصت زمانی را از دست ما نگیرد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تحولات بین‌المللی و حوادث خاورمیانه به ضرر طرف مقابل ایران در مذاکرات هسته‌ای است، اضافه کرد: ایران نقش مهمی در تحولات منطقه ایفا می‌کند و تکیه بر این ظرفیت و پشتوانه ایجاد شده توان چانه‌زنی ایران را بالا می‌برد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: غربی‌ها می‌گویند ما تحریم‌های شورای امنیت و کنگره را بر نمی‌داریم و فقط تحریم‌های خود آمریکا و دستگاه دیپلماسی این کشور برداشته می‌شود آن هم در یک فرصت دو ساله. در حالی که ایران به تعهدات خود عمل کرده و حسن نیت نشان داده لذا کلیه تحریم‌ها باید همزمان با امضای توافقنامه جدید لغو شود و قطعا تیم مذاکره‌کننده ایران هیچ بهانه‌ای را در این زمینه نمی‌پذیرد.

انتهای پیام

کد N572983