پایان مذاکرات نوبت صبح کری، ظریف و اشتون

كاترين اشتون,مذاكرات ايران و گروه 1 5,عمان,جان كري,توافق جامع هسته‌اي,مذاكرات هسته‌اي,محمد جواد ظريف

مذاکرات سه جانبه وزیران خارجه ایران و آمریکا با حضور کاترین اشتون که در دومین روز خود از صبح دوشنبه آغاز شده بود پایان یافت و ادامه این مذاکرات به عصر امروز موکول شد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مذاکرات سه جانبه جان کری، کاترین اشتون و محمدجواد ظریف صبح روز یک‌شنبه در هتل البوستان مسقط آغاز و روز دوشنبه ادامه یافت.

این برای اولین بار است که مذاکرات هسته‌ای خارج از مقرهای سازمان ملل در یکی از کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس برگزار می‌شود.

مذاکرات روز نخست در دو نوبت صبح و عصر و حدود 6 ساعت به طور فشرده انجام شد.

بر اساس اعلام قبلی قرار است با حضور دیگر کشورهای گروه 1+5 به سرپرستی ظریف و اشتون نشست عمومی مذاکرات روز سه شنبه در مسقط برگزار شود و طرف‌ها از جزئیات مذاکرات مسقط میان وزیران خارجه ایران و آمریکا و آخرین تحولات و پیشرفت‌ها مطلع شوند.

به گزارش ایسنا، مذاکرات جامع میان ایران و 1+5 برای رسیدن به توافق نهایی از بهمن ماه سال 92 آغاز و تاکنون ادامه داشه است. این مذاکرات برای یک دوره چهارماهه تا سوم آذر سال جاری تمدید شده است. ایران و 1+5 تاکید دارند که مذاکرات تا قبل از پایان مهلت تعیین شده به نتیجه برسد.

همچنین کارشناسان هیاتهای آمریکا و اتحادیه اروپا طی دیروز و امروز مذاکراتی را در سطح کارشناسی انجام دادند.

هتل البوستان مسقط محل مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، از عصر روز یکشنبه برای حضور خبرنگاران و برگزاری کنفرانس خبری وزیران خارجه ایران، آمریکا، عمان و همچنین کاترین اشتون آماده شده است.

انتهای پیام

کد N572704