ابراهیمی ترکمان:

آیت‌الله تسخیری شخصیتی تاثیرگذار در ارتباطات خارجی است

سازمان فرهنگ و ارتباطات,آيت‌الله تسخيري

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی آیت‌الله تسخیری، وی را شخصیتی تاثیرگذار در ارتباطات خارجی دانست.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی آیت‌الله تسخیری، وی را شخصیتی تاثیرگذار در ارتباطات خارجی دانست.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوذر ابراهیمی ترکمان در آیین رونمایی از ارج‌نامه آیت‌الله تسخیری با بیان این‌که «چندین بار در خارج از کشور در خدمت آقای تسخیری بوده است» گفت:‌ ما از نام تسخیری در حل بسیاری از مشکلات در خارج بسیار استفاده‌ها کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که «ایشان شاگرد مرحوم صدر بوده است» به ارائه ویژگی‌های خاص آیت‌الله تسخیری پرداخت و گفت:‌ یکی از ویژگی‌های ایشان این است که از شخصیت‌هایی که زلال ناب اسلامی را درک کرده‌اند تاثیر پذیرفته است. همچنین اگرچه ایشان اندیشه تقریبی دارند اما محبت اهل بیت در وجود ایشان موج می‌زند.

ابراهیمی در ادامه به بیان دو صفت از ویژگی‌های بارز آیت‌الله تسخیری پرداخت و افزود:‌ یکی دیگر از شاخصه‌های ایشان نظم‌شان است. من شاهد بوده‌ام که در بیش از 10 کنفرانس یک بار هم نبوده که ایشان بدون نوشته صحبت کند. ندیده‌ام که بدون مطالعه سخن بگویند. تقید بسیار به زمان دارند و همیشه پیش از همه در جلسات بوده‌اند. همچنین من ندیده‌ام که ایشان شخصیتی را در جهان نادیده بگیرند. خارجی‌ها همیشه از اینکه توسط ایشان جدی گرفته می‌شوند و قول‌شان قول بوده ایشان را مورد احترام می‌دانند.

به گزارش ایسنا آیت‌الله تسخیری نیز در پایان این مراسم در سخنانی با اشاره به همایش تجلیلی که دو سال پیش برای او برگزار کرده بودند و همچنین تشکیل همایش رونمایی از ارج‌نامه از همه دست‌اندرکاران و اشخاصی که در برگزاری آن همایش‌ها حضور داشته‌اند و همچنین در کتاب ارج نامه قلم رانده‌اند تشکر کرد و گفت: من احساس می‌کنم تشکرم وظیفه است. از عزیزانی که آن جلسه دو سال قبل را برپا کردند و از بزرگانی که در آن جلسه حضور داشتند باید تشکر کنم. من فرصتی نداشتم که از تک تک آن آقایان تشکر کنم. همچنین از عزیزانی که زحمت نوشتن این کتاب را به عهده گرفتند تشکر می‌کنم.

انتهای پیام

کد N572479

خواندنی از سراسر وب